• فرودگاه کوالالامپور
 • فرودگاه کوالالامپور

فرودگاه کوالالامپور

  (Kuala Lumpur International Airport)   
  Kuala Lumpur International Airport, 64000 Sepang, Selangor, Malaysia
  +60 3-8777 8888

نوشتن نظر


فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور مهم‌ترین فرودگاه بین‌المللی در کشور مالزی است. این فرودگاه در سال ۱۹۹۳ و با ۲.۵ میلیارد دلار بودجه ساخته شد. فاصله این فرودگاه از مرکز شهر حدود 45 کیلومتر می باشد.


طراحی فرودگاه توسط کیشو کوروکاوا، آرشیتکت معروف ژاپنی انجام شده است. ایده «فرودگاهی در جنگل و جنگلی در فرودگاه» در طراحی آن مورد توجه واقع شده و با همکاری موسسه مطالعات جنگلی مالزی، پروژه احداث فضای سبزدر اطراف فرودگاه به اجرا در آمده است. برای این کار تعداد زیادی از درختان جنگل‌های بارانی مالزی از ریشه کنده شده و یک بار دیگر در این منطقه کاشته شده است. همچنین خطوط جاده‌ای به‌گونه ای طراحی شده‌اند که ترافیک انسانی را به گوشه و کنار فرودگاه منتقل کرده و ترافیک آرامی را حتی در صورت رسیدن به ظرفیت جابجایی 100 میلیون مسافر در سال فراهم می‌کنند.


از سال 2000، این فرودگاه جوایز متعددی را در زمینه صنعت هوانوردی از آن خود کرد. در سال 2006 از سوی موسسه AETRA بهترین فرودگاه جهان در رده فرودگاه‌های دارای مسافر 15 تا 25 میلیون نفری در طی یک سال و رتبه سوم بهترین فرودگاه جهان و بهترین فرودگاه در منطقه آسیا و اقیانوس آرام شناخته شد. در سال 2007 نیز KLIA این عنوان را حفظ کرد.


ارتفاع برج مراقبت فرودگاه بین المللی کوالالامپور 130 متر است و دومین برج مراقبت بلند در جهان پس از برج مراقبت فرودگاه بین‌المللی بانکوک به شمار می رود. شکل این برج مراقبت مانند مشعل المپیک است.


شما با هر پروازی که به فرودگاه کوالالامپور وارد شوید، ابتدا وارد ترمینال اصلی فرودگاه خواهید شد. این ترمینال در ساختمانی جدا از ساختمان مرکزی فرودگاه قرار دارد و با قطار به ساختمان اصلی متصل می شود. پس باطبع تمامی مسافران این فرودگاه پس از پیاده شدن از هواپیما و طی کردن راهرو مخصوص به ایستگاه قطاری می رسند که باید سوار آن شده و به ساختمان اصلی فرودگاه بروند. گیت های چک گذرنامه و پاسپورت در ساختمان اصلی قرار دارند. پس از بررسی گذرنامه و پاسپورت می توانید در سالن بعدی چمدان های خود را تحویل بگیرید.


کد اختصاصی این فرودگاه KLIA می باشد.

نمایش بیشتر
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * اینترنت رایگان به مدت سه ساعت برای تمامی مسافران در دسترس می باشد. برای دسترسی به اینترنت می توانید به شبکه "FREE_WIFI@KLIA" وصل شوید.

  * اتاق بازی کودکان و مهدکودک در ساختمان ترمینال اصلی قرار دارند.

  * در ایستگاه قطاری که شما را به ساختمان اصلی می برد، کتابفروشی و صرافی وجود دارد و شما هم می توانید ارزتان را تبدیل به رینگیت کنید و هم می توانید نقشه و سیم کارت و ... مورد نیاز را تهیه کنید.

  * فرودگاه دارای سه نمازخانه می باشد.

  * دوش، اتاق ماساژ، داروخانه، پست و سالن ورزشی از دیگر امکانات این فرودگاه می باشد.

  * در سالن خروجی افرادی هستند که می خواهند شما را با تاکسی به مرکز شهر ببرند، ترجیحا اگر بار اولی هست که کوالالامپور می روید از گیت های مخصوص تاکسی بگیرید و یا از حمل و نقل عمومی استفاده کنید.