• سنت جوان

سنت جوان

  (San Juan bonfires)   

نوشتن نظر


این فستیوال که هرساله در شب 24 ژوئن (3 تیر) در شهرهای مختلف اسپانیا و مخصوصا بارسلونا برگزار می شود، جشنی شبیه چهارشنبه سوری خودمان است. در واقع در این شب که کوتاه ترین شب سال می باشد، در سطح شهر و مخصوصا کنار ساحل ها مراسم آتش بازی برپا می باشد. از اعتقادات اهالی اسپانیا این است که هرکس در این شب بیش از سه بار از روی آتش بپرد، پاک و خالص شده و مشکلات از او دور می شوند. در این شب برخی از مردم اموال قدیمی خود را دور می ریزند و برخی نیز خواسته های خود را بر روی کاغذ نوشته و به سمت آتش پرتاب می کنند. حمام در دریا نیز از دیگر برنامه هایی است که در این شب انجام می شود.

مراسم آتش بازی از غروب آفتاب روز 23 ژوئن شروع شده و با طلوع آفتاب روز 24 ژوئن پایان می یابد و مراسم نورافشانی ای که در این زمان انجام انجام می شود، جلوه زیبایی به جشن می دهد.

در روز 24 ژوئن و پس از پایان برنامه های آتش بازی، مراسم دیگری در شهر برگزار می شود بدین قرار که مردم نان سنتی اسپانیا را درست می کنند و در وعده های غذایی شان از آن استفاده می کنند. در این روز شما می توانید در اکثر نانوایی های شهر، این نان را تهیه نمایید.

در واقع در جشن سنت جوان سه عنصر آتش (آتش بازی) ، آب (حمام در دریا) و گیاه (نان سنتی) که از عناصر و نمادهای اصلی حیات می باشند، دخیل هستند.


نمایش بیشتر