• شهر ممنوعه
  • شهر ممنوعه
  • شهر ممنوعه

شهر ممنوعه

  (forbidden city)   
  4 Jingshan Front St, Dongcheng, Beijing, China

نوشتن نظر


این بنا که در سال 1987 توسط یونسکو به ثبت جهانی رسیده است از سال 1406 میلادی به دستور جو دی - دومین امپراتور سلسله مینگ - دستور ساختش داده شد و پس از 14 سال در سال 1420 ساخت آن به پایان رسید.

تا سال 1911 میلادی که سلسله چینگ از بین رفت 24 امپراتور در شهر ممنوعه اقامت داشتند که تعدادی از آنها از امپراتوری مینگ و تعدادی دیگر از امپراتوری چینگ بودند.

مساحت این شهر 723 هزار متر مربع می باشد که ۹۶۱ متر طول ( در امتداد شمال به جنوب ) و ۷۵۳ متر عرض ( در امتداد شرق به غرب ) دارد.

دروازه مریدین واقع در جنوب این شهر و در شمال میدان تیان آن من ، دروازه اصلی آن به حساب می آید که شکلی شبیه ققنوس دارد. به همین علت نام دیگر آن را هم برج ققنوس گذاشته اند. برای ورود به شهر ممنوعه باید از روی خندقی که دورتادور شهر ممنوعه وجود دارد عبور کنید تا به این دروازه برسید و پس از عبور از این دروازه وارد محوطه ای بسیار بزرگ می شوید که شش پل مرمر در آنجا قرار دارد و همگی آنها از روی آب های رودخانه طلایی رد شده اند.

این بنا سه دروازه دیگر در شمال و غرب و شرق نیز دارد.

خندق های اطراف شهر ممنوعه با عرض 52 متر امروزه خود به عنوان یک جاذبه توریستی شناخته می شوند زیرا در میان آنها فواره های موزیکال رنگی کار گذاشته اند و شبها که روشن می شوند جلوه زیبایی پیدا می کنند.

نمایش بیشتر