• کارخانه کونیاک سازی آرارات
  • کارخانه کونیاک سازی آرارات

کارخانه کونیاک سازی آرارات

  (Ararat Cognac Factory)   
  9 Argishti St, Yerevan 0015, Armenia
  +374 10 547048

نوشتن نظر


در این کارخانه مراحل تولید کنیاک از انگور و نگهداری آن را درمعرض نمایش توریست ها قرار داده اند. خمره های چوبی ساخته شده از چوب بلوط برای نگهداری 5 ، 10 ، 20 سال در انباری وجود دارد.

در این انبارراهرویی به نام کوچه روسای جمهور موجود است. از قدیم تر ها در این راهرو هر خمره را به رئیس جمهوری تخصیص می دادند و قرار بود پس از گذشت چند سال آنرا به همان رئیس جمهور بدهند و البته هر رئیس جمهور آن خمره را امضاء می کرد. روسای جمهوری مانند، بوریس یلتسین، گورباچف، پوتین، لوشچنکو و دیگر افراد عالی رتبه و رجال سیاسی دنیا.
شرکت براندی ایروان (YBC) شرکتی پیشرو در ارمنستان برای تولید مشروبات الکلی است. نام تجاری اصلی آن آرارات است. در حال حاضر این شرکت دارای نمایندگی هایی در جاهای دیگر به خصوص در روسیه، و همچنین اوکراین و بلاروس می باشد. میزان بازار روسیه حدود 85 ٪ از صادرات این شرکت است. مالکیت و عملکرد YBC توسط غول فرانسوی Pernod Ricard انجام می گیرد.
YBC در سال 1887 توسط یک تاجر ثروتمند با کمک پسر عموی خود تاسیس شد. بعدها کارخانه شراب ایروان و کارخانه براندی ایروان از هم جدا شدند. تاریخ مستقل شدن از کارخانه در سال 1953 آغاز شد، زمانی که یک ساختمان جدید به طور خاص برای تولید کنیاک ساخته شد.

نمایش بیشتر