• موزه وآرامگاه نادرشاه

موزه وآرامگاه نادرشاه

  (Museum and Tomb of Nadir Shah)   
  مشهد - چهارراه شهدا
  2224888-0511

نوشتن نظر


آرامگاه نادر شاه افشار در مرکز شهر مشهد، تجلیلی است از بزرگترین جنگاور تاریخ ایران در چند صد سال گذشته که نامش در تاریخ جهان در ردیف سردارانی چون ناپلئون بناپارت قرار می گیرد.

 این آرامگاه که در سال 1342 ساخته شده ، با مجسمه 14 هزار و 600 کیلوگرمی نادرشاه بر فراز ساختمانش بسی دیدنی است اما در عین حال ، موزه ای هم در کنار آن وجود دارد که باز دیدکنندگان را به تماشا می خواند. نادرشاه جنگاوری بزرگ بود وبنابراین موزه اش نیز پراست از ابزار جنگی مختلف.

چند تابلوی نقاشی نیز بر دیوار موزه به چشم می خورد که صحنه  هایی از نبرد های نادر را به تصویر می کشند.در سال های اخیر یک غرفه کوچک دیگر به موزه نادر افزوده شده که در آن اشیای مشابه اشیای غرفه اصلی به نمایش در آمده است. این غرفه در منتهی الیه سمت راست آرامگاه قرار دارد و گاهی از چشم بازدیدکنندگان به دور می ماند پس مواظب باشید که دیدنش را از دست ندهید. همچنین در مقابل ورودی آرامگاه، لوله توپی از جنس برنج قرار گرفته که بنابر نوشته های روی آن در زمان سلطنت فیلیپ دوم، پادشاه اسپانیا به سال 1591 میلادی (999 ه.ق.) ساخته شده و در خلال آزادسازی جزیره هرمز توسط ارتش دولت صفوی از نیروهای پرتغالی به غنیمت گرفته شده است.

منبع : 6 و 7

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
رستوران
جاذبه مذهبی
جاذبه تفریحی
جاذبه گردشگری
جاذبه طبیعت گردی
مجتمع تجاری
غذای محلی
مناسبت ها
هتل ها
هتل های آپارتمانی