• دریاچه شهدای خلیج فارس

دریاچه شهدای خلیج فارس

  (The Lake Persian Gulf Martyrs)   
  اتوبان شهید همت - اتوبان خرازی - خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه
  021-95119541

نوشتن نظر


در غرب تهران و در منطقه 22 دریاچه مصنوعی ای وجود دارد که از سال 1392 پذیرای گردشگران تهرانی می باشد. مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس با حدود 110 هکتار مساحت محیطی زیبا و محلی مناسب برای یک گردش نیم روزه و یا حتی یک روزه می باشد. آب دریاچه شهدای خلیج فارس از رود کن و سد آن و همچنین چاه های عمیق این منطقه تامین می شود.

هرچند عمق این دریاچه در عمیق ترین حالت به چهار متر می رسد و شاید این عمق برای شناگران حرفه ای، عمقی عادی محسوب شود ولی یادتان باشد که شنا در این دریاچه ممنوع است و این موضوع با تابلوهایی که در سراسر محوطه وجود دارد، اطلاع رسانی شده است.

 مسیر حاشیه دریاچه که وسعت آن حدود 7 کیلومتر می باشد و با میله هایی فلزی از دریاچه جدا شده است محلی مناسب برای پیاده روی و ورزش است و پله های اطراف آن که به دریاچه منتهی می شود محل مناسبی برای نشستن و تماشای ماهی های سیاه و قرمز دریاچه به همراه مرغ های دریایی زیادی که معمولا در زمستان ها هستند، می باشد. در همین مسیر و در بخش های غربی دریاچه نیز وسایل بدنسازی در وسعت زیادی قرار دارد.

از دیگر تفریحاتی که در این مجموعه می توانید تجربه کنید استفاده از قایق های پدالی و یا اتوبوسی می باشد که از طریق اسکله دریاچه می توانید از آنها استفاده کنید. قایق های پدالی، دونفره بوده و با خرید بلیط آن، می توانید حدود 25 دقیقه در دریاچه قایق سواری نمایید. قایق های اتوبوسی نیز 30 نفره بوده و بیشتر برای گروه ها مناسب است.

از دیگر امکانات این مجموعه فودکورت، سکوی نمایش هنر، سینما شش بعدی، کلبه وحشت و غرفه های فروش تنقلات را می توان نام برد.

این مجموعه دارای سه پارکینگ رایگان شمالی و شرقی و غربی می باشد که اگر در اواسط هفته به آنها مراجعه کنید معمولا جای پارک گیرتان خواهد آمد اما اگر در تعطیلات به آن ها مراجعه کنید باید شانس یارتان باشد تا راحت جای پارک گیر بیاورید. برای اینکه نگران جای پارک نباشید می توانید از مترو و اتوبوس نیز برای رسیدن به این مجموعه تفریحی استفاده نمایید. از شمال و شرق تهران با کمک محور ویژه چهارباغ و از جنوب از طریق بوستان چیتگر و ایستگاه متروی آن می توانید خود را به دریاچه شهدای خلیج فارس برسانید.

در نزدیکی دریاچه شهدای خلیج فارس ، مجموعه چیتگر، بوستان آبشار و باغ گیاه شناسی نیز قرار دارند و شما می توانید برنامه گردش خود را به نحوی تنظیم نمایید که از این سه مجموعه تفریحی نیز استفاده نمایید. البته برای بازدید از باغ گیاه شناسی باید از قبل هماهنگ کرده باشید.


نمایش بیشتر
 • امکانات

 • جای پارک  فروشگاه  رستوران 
 • اطلاعات ضروری

 • شنبه تا چهارشنبه : 17 الی 1 بامداد
 • روزهای پنج شنبه : 16 الی 2 بامداد
 • جمعه و ایام تعطیل : 10 الی 1 بامداد
مکانهای پیشنهادی
فودت کورت
رستوران
رستوران فرنگی
کافی شاپ
جاذبه مذهبی
موزه
جاذبه تاریخی
جاذبه طبیعت گردی
جاذبه گردشگری
مجتمع تجاری
هتل ها
هتل های آپارتمانی
رستوران ها
مراکز خرید
جگرکی
فست فودی
آب میوه و بستنی
شهرها
آش و حلیمی
نان و کبابی
بازار
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * وسایل تفریحی دریاچه بین سه ضلع شمالی و شرقی و غربی و جنوبی دریاچه تقسیم شده اند. که محل معروفترین بازی ها به شرح زیر است:

  غرب:
  سرزمین بازی و جایزه
  جیرسینگ
  بیل مکانیکی
  اسکیت یو
  سافاری وحشت
  ماشین کوبنده
  سرسره بادی کودکان
  سینما 6 بعدی

  شمال:
  برج هیجان
  پرش در آسمان
  هرم هیجان

  شرق:
  چرخ و فلک

  جنوب:
  اسکله قایق سواری