• خانه - موزه استاد مطهری

خانه - موزه استاد مطهری

  (Home - Museum Motahari)   
  شریعتی - خیابان کلاهدوز (دولت سابق) - نرسیده به حسینیه یزدی ها - نبش کوچه صدرا - پلاک 116
  021-22631581-4

نوشتن نظر


استاد مطهری در سال 1331 از قم به تهران مهاجرت فرمودند و پس از 15 سال اجاره نشینی در محله های جنوبی شهر تهران، به سبب تاسیس حسینیه ارشاد و لزوم نزدیک بودن محل سکونت ایشان به حسینیه، با کمک مالی خانواده همسرشان، اقدام به خرید این منزل نمودند و تا سال 1355 (حدود دو سال قبل از شهادت) در آن سکونت داشتند.

خانه موزه استاد مطهری با مساحت 455 مترمربع و 300 متر زیربنا در دو طبقه، از سال 1345 تا سال 1355 میزبان بسیاری از جلسات فکری و فعالیت های انقلابی استاده مطهری بوده و بسیاری از شخصیت های مبارز انقلاب اسلامی در آن رفت و آمد داشته اند.

این منزل به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پس از آماده سازی و تجهیز به عنوان "خانه موزه استاد مطهری" در اردیبهشت 1386 همزمان با بیست و هشتمین سالروز استاد گشایش یافت.

خانه موزه استاد مطهری هم اکنون به عنوان یکی از مراکز مدیریت فرهنگی و هنری منطقه سه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت می کند.

ورودیه این خانه رایگان است و شما می توانید در آن وسایل شخصی استاد مطهری رو به همراه عکس ها و نامه هایی از ایشان و ... مشاهده نمایید.

در این خانه همچنین کتابخانه ای از آثار استاد و آثار مرتبط دیگر وجود داردکه با عضویت در آن می توانید از کتاب های آن استفاده نمایید. هزینه عضویت معمولی برای یک سال 3 هزار تومان و هزینه عضویت ویژه برای یک سال 8 هزار تومان است. فرق عضویت معمولی و عضویت ویژه در آن است که با عضویت ویژه شما علاوه بر استفاده از کتابخانه خانه موزه استاد مطهری می توانید از خدمات بیش از 100 کتابخانه دیگر وابسته به سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به صورت رایگان استفاده نمایید.

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
فودت کورت
رستوران
رستوران فرنگی
کافی شاپ
جاذبه تفریحی
جاذبه مذهبی
جاذبه تاریخی
جاذبه طبیعت گردی
جاذبه گردشگری
مجتمع تجاری
هتل ها
هتل های آپارتمانی
رستوران ها
مراکز خرید
جگرکی
فست فودی
آب میوه و بستنی
شهرها
آش و حلیمی
نان و کبابی
بازار