• باغ پرندگان

باغ پرندگان

  (Garden birds)   

نوشتن نظر


باغ پرندگان که در شرق تهران با وسعت 23 هکتار در دل جنگل های لویزان قرار گرفته است، از سال 1392 پذیرای گردشگران می باشد. شما در این باغ می توانید از نزدیک با انواع پرندگان آشنا شده و در کنار آبشارهای زیبای آن عکاسی کنید. زیباترین بخش این باغ قسمت برکه آن می باشد که انواع پرندگان دریایی مثل غاز و اردک به صورت آزاد در آن در حال شنا می باشند.

در این باغ همچنین مجسمه هایی شنی قرار دارند که مرتبط با آیات قرآن ساخته شده اند و هرچند نسبت به موضوع باغ کمی بی ربط به نظر می رسند ولی تماشای آنها نیز می تواند جذاب باشد. از دیگر امکانات این باغ می توان به بخش پارک مدرن آن اشاره کرد که فضایی شبیه به فضای بازی پارک های معمولی می باشد با این تفاوت که وسایل بازی قرار داده شده در آن مدرن تر و جدید تر بوده و علاوه بر کودکان، بزرگسالان را نیز سرگرم می کند.

پارک دارای دو پارکینگ می باشد که شما می توانید خودرو خود را در هرکدام از آنها که در مسیرتان است، پارک نمایید. از محل پارکینگ ها تا ورودی اولیه پارک نیز باید حدود 5 دقیقه پیاده طی کنید. پس از ورود به پارک برای رسیدن به محوطه باغ پرندگان دو مسیر در پیش رو دارید و هم می توانید به صورت پیاده مسیر پلکانی درب اول پارک تا درب اصلی پارک را طی کنید و هم از ون هایی که این مسیر را می پیمایند، استفاده نمایید. دکه فروش بلیط در کنار درب دوم پارک قرار دارد.

برای بازدید از این پارک کفشی راحت به پا کرده و خودتان را برای بیش از یک ساعت پیاده روی آماده کنید چون فضای پارک به گونه ای می باشد که شما باید به صورت پیاده مسیرهای مختلفی را طی کنید و در طول مسیر از قفس پرندگان گوناگون دیدن کنید تا به پایین ترین نقطه پارک که همان برکه می باشد، برسید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که هرچند برای ویلچر و کالسکه مسیری در پارک تعبیه شده است ولی استفاده از این مسیر با وجود پیچ و خم های بسیارش، دشوار است.

باغ پرندگان دارای یک مغازه فروش محصولات تولید شده از تخم شترمرغ و یک بوفه تنقلات نیز می باشد که اولی در کنار درب ورودی باغ و دومی در کنار برکه قرار دارد.

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
فودت کورت
رستوران
رستوران فرنگی
کافی شاپ
جاذبه مذهبی
موزه
جاذبه تاریخی
جاذبه طبیعت گردی
جاذبه گردشگری
مجتمع تجاری
هتل ها
هتل های آپارتمانی
رستوران ها
مراکز خرید
جگرکی
فست فودی
آب میوه و بستنی
شهرها
آش و حلیمی
نان و کبابی
بازار
  • دانستنی های مفید

  • نکات : ویکی سفر پیشنهاد می کند در صورتیکه می خواهید از این پارک بازدید کنید، ایام گرم تر سال مثل اردیبهشت تا شهریور را انتخاب نمایید.