• جزیره مارگارت
  • جزیره مارگارت

جزیره مارگارت

  (Margaret Island)   

نوشتن نظر


جزیره مارگارت (Margaret Island) یک پارک جنگلی بزرگ به طول 2.5 کیلومتر است که درست در وسط رود دانوب قرار دارد. این جزیره در قرون وسطی جزیره خرگوشها نام داشت. مارگارت دختر یکی از پادشاهان مجاری بود. پدر و مادرش نذر کرده بودند که در صورت آزادی مجارستان از دست مغولها بچه شان را به صومعه این جزیره تقدیم کنند تا در خدمت دین باشد. این اتفاق میفتد و مارگارت همه عمرش را در همین جزیره سپری میکند.

این جزیره از دو انتها با پل مارگارت (در جنوب) و پل آرپاد (در شمال) به شهر وصل است. اگر از مسیر پل مارگارت وارد جزیره شوید، در ورودی جزیره حوض بزرگی را مشاهده خواهید کرد که فواره هایش آب را هماهنگ با موسیقی زمینه اش به شکلها و رنگهای زیبایی به هوا پرتاب میکنند.

در این جزیره همچنین بنای یادبودی دیده میشود که به مناسبت صدمین سال اتحاد بودا و پِست در سال 1973 بنا شده است. غیر از این مجسمه و غیر از انبوه درختان و فضای کاملاً سبز جزیره مارگارت که در میانشان سنجابها نیز گهگاه اینطرف و آنطرف میدوند، در جزیره دو استخر عمومی شنا، یک زمین فوتبال، یک صومعه مربوط به حدود قرن 13 میلادی، یک باغ وحش کوچک، یک هتل بزرگ چهار ستاره و مجسمه های مشاهیر مجاری نیز دیده میشوند.

نمایش بیشتر