• بوستان نهج البلاغه
  • بوستان نهج البلاغه
  • بوستان نهج البلاغه
  • بوستان نهج البلاغه
  • بوستان نهج البلاغه

بوستان نهج البلاغه

  بزرگراه همت، کوچه میثاق، پارک نهج البلاغه و یا جنب اتوبان همت، بین یادگار امام و بزرگراه اشرفی اصفهانی
  ۸۸۷۳۵۰۷۴

نوشتن نظر


این بوستان تماشایی بیش از ۳۵ هکتار وسعت دارد و در بخش وسیعی از دره فرحزاد بین بزرگراه نیایش، بزرگراه همت و غرب بزرگراه یادگار امام احداث شده‌است. اختلاف ارتفاع سطح تا کف پارک، ۵۵ متر و دارای شیب بین ۱۰ تا ۳۵ درجه است!

پارک نهج البلاغه در واقع در دامنه رود فرحزاد ساخته شده است که اگر بازدیدی از پارک هم داشته باشید این امر به راحتی قابل تشخیص است. حالت پله‌ای پارک و وجود طبقات مختلف که به خاطر وجود همین رود ایجاد شده نهج البلاغه را به یکی از دیدنی‌ترین پارکهای تهران تبدیل کرده است. از امکانات پارک می‌توان به مسیر اختصاصی دوچرخه سواری، شهربازی، بوفه و رستوران، سرویس بهداشتی، مسجد، آلاچیق، پارکینگ، زمین بازی کودک، وسایل ورزشی و … را نام برد!

دوچرخه سواری در این بوستان یکی از تفریح‌های ناب به شمار می‌رود. اگر شما هم جز افراد ورزش دوست هستید حتما این لذت را در پارک نهج البلاغه تجربه کنید. اگر خودتان هم دوچرخه شخصی ندارید، می‌توانید از دوچرخه‌هایی که در پارک کرایه داده می‌شوند استفاده کنید. مسیر ویژه دوچرخه سواری پارک ۹ هزار متر مربع است.

رودخانه جاری پارک هم یکی دیگر از فاکتورهایی است که نهج البلاغه را خاص کرده. این رودخانه زیبا که از دره فرحزاد سرچشمه می‌گیرد از دیر باز در این منطقه وجود داشته و به نوعی پارک در اطراف این رود ساخته شده است. قدم زدن و کتاب خواندن در کنار این رود آرامش بخش از دیگر تفریحاتی است که نهج البلاغه برایتان محیا کرده است! در واقع پارک به وسیله رودخانه به دو قسمت تقسیم شده که این دو قسمت به وسیله پل‌های کوچک و بزرگی به هم وصل می‌شوند. منظره‌ پارک از بالای این پل‌ها به راستی که دیدنی‌ست!

یکی از جاذبه‌های اصلی پارک به خصوص برای بچه‌ها شهربازی بیلینو پارک است که این امکان را به کودکان می‌دهد تا با دستگاه های راه سازی و ساختمانی و ماشین آلات راه سازی شبیه سازی شده بازی کنند. بی شک روز شگفت انگیزی برای کودکان دلبندتان می‌شود! تمامی این ماشین آلات مانند مدل‌های کوچک ماشین آلات عمرانی معمولی هستند.

یکی دیگر از مکان‌های جذاب برای بچه‌ها و حتی بزرگ‌ترها، “سرزمین شگفت انگیز” پارک است که دارای وسایل بازی از قبیل قایق پرش در آب، پیست پرواز در آسمان، سافاری پارک وحشت و … است.

نیمکت‌ها و آلاچیق‌های جالبی در سطح پارک تعبیه شده‌اند که نهج البلاغه را برای اقامت‌های خانوادگی مناسب می‌کنند.

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
فودت کورت
رستوران
رستوران فرنگی
کافی شاپ
جاذبه مذهبی
موزه
جاذبه تاریخی
جاذبه طبیعت گردی
جاذبه گردشگری
مجتمع تجاری
هتل ها
هتل های آپارتمانی
رستوران ها
مراکز خرید
جگرکی
فست فودی
آب میوه و بستنی
شهرها
آش و حلیمی
نان و کبابی
بازار