• دهکده گردشگری حیران
 • دهکده گردشگری حیران

دهکده گردشگری حیران

  021-22251090

نوشتن نظر


دهکده توریستی حیران در 18 کیلومتری شهر نمین و 35 کیلومتری شهر آستارا در حاشیه کوهستان زیبا و دیدنی حیران در منطقه ای معروف به حاجی امیر قرار گرفته است و از سمت ایستگاه بالا به جنگل مشهور فندقلوی شهرستان نمین منتهی می شود. از چشم اندازهای زیبای این مجموعه توریستی می توان به قلعه شیندان یا شندان که آثار مهم تاریخی زمان ساسانیان و متعلق به ایران آن زمان بوده می باشد که در حال حاضر در اراضی کشور آذربایجان قرار گرفته است. نام دیگر این قلعه معروف به گور بابک می باشد که در طول مسیر حرکت تله کابین از داخل کابین ها و همچنین ایستگاه بالا به راحتی قابل مشاهده است.

این مجموعه امکاناتی از قبیل خط تله کابیـن، سورتمه ریلی، زیپ لاین، استخر و قایق تفریحی، سرسره بزرگ، کارتیـنگ، ترامبولین، رستـوران، کافی شاپ، چایخانه سنتی، و آلاچیـق ها و آب نما و ... دارد.

سورتمه ریلی دهکده توریستی حیران بزرگترین سورتمه ریلی ایران می باشد.

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
جاذبه طبیعت گردی
هتل ها
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * تله کابین و کارتینگ و دیگر مجموعه های تفریحی، همه روزه در صورت مساعد بودن شرایط جوی از ساعت 8 صبح تا 10 شب فعال هستند.

  * مدت استفاده از کارتینگ 6 دقیقه است و افراد بالای 11 سال می توانند از آن استفاده کنند.

  * طول خط تله کابین حیران 1752 متر و ارتفاع آن از سطح دریا  1730 متر و اختلاف ارتفاع بین دو ایستگاه در حدود 500 متر می باشد. حد اکثر سرعت کابین ها 6 متر بر ثانیه و ظرفیت جابجایی در یک ساعت 1350 نفر می باشد.
  تعداد کابین ها 33 عدد می باشد که از این تعداد 30 عدد کابین معمولی  با ظرفیت 6 نفر و 3 عدد کابین مخصوص VIP با ظرفیت 3 نفر می باشد.