• اسکی در گرجستان

اسکی در گرجستان

  (Skiing in Georgia)   

نوشتن نظر


پیست های اسکی گرجستان از معروف ترین پیست اسکی های دنیا می باشند که سالانه در ماه های دسامبر تا آوریل با توجه به بارش برف سنگین در گرجستان و هزینه نسبتا مناسب اسکی در این کشور، افراد زیادی را به گرجستان می کشاند. سه پیست اسکی Gudauri، Bakuriani و Mestia معروف ترین و مجهزترین پیست اسکی های گرجستان هستند. که در ادامه این سه پیست را به تفکیک معرفی می کنم.

Gudauri

این پیست در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا در کوه های قفقاز واقع شده است.  مسیر شیب آن 57 کیلومتر می باشد و با توجه به برف سنگین و عدم وجود سنگ، احتمال وقوع بهمن در آن بسیار کم است. در این پیست امکان اسکی به چهار روش اسلالوم، اسلالوم غول پیکر، اسلالوم فوق العاده و سرعت اسکی برای اسکی بازان فراهم است.

برای رسیدن به این پیست اسکی که در فاصله 120 کیلومتری تفلیس قرار دارد می توانید از مینی اتوبوس هایی که روزانه از تفلیس به این پیست می روند استفاده کنید. این اتوبوس ها معمولا مسافت تفلیس تا پیست را بین 2 تا 2:30 ساعت طی می کنند. در این پیست کلبه هایی جهت اقامت شبانه وجود دارد.

Bakuriani

یکی از زیباترین و مجهزترین پیست های اسکی در گرجستان می باشد .  در این پیست اسکی هم هتل وجود دارد و هم کلبه و مهمان خانه هایی جهت اجاره که هم می توانید در آنها اقامت کرده و هم از خدمات آنها استفاده کنید. یکی از مهمترین خدماتی که هتل های این پیست ارائه می دهند این است که از بچه های زیر 3 سال نگهداری می کنند تا شما بتوانید با خیال راحت اسکی کنید.

برای رسیدن به این پیست اسکی هم می توانید از اتوبوس و هم از قطارهایی که روزانه از تفلیس به آنجا می روند استفاده کنید.

Mestia

این پیست اسکی در شمال غربی گرجستان واقع شده است که در آن سه مسیر برای اسکی بازان حرفه ای، اسکی بازان با تجربه کمتر و اسکی بازان مبتدی در نظر گرفته شده است. مسیر2600 متری با رنگ قرمز برای حرفه ای ها، مسیر 2670 متری با رنگ آبی برای افراد با تجربه کمتر و مسیر 300  متری برای آماتورها در نظر گرفته شده است.

در این پیست اسکی نیز انواع مختلف هتل ها جهت اجاره وجود دارد.

این پیست اسکی 400 کیلومتر از تفلیس فاصله دارد و نزدیک شهر Zugdidi می باشد و شما می توانیدهم از طریق اتوبوس و هم قطار و هم هواپیما می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

نمایش بیشتر