• آبشار لاتون
  • آبشار لاتون

آبشار لاتون

  استان گیلان، شهرستان آستارا، لوندویل، روستای کوته کومه، آبشار لاتون

نوشتن نظر


آبشار لاتون که از آن به عنوان بلندترین آبشار ایران یاد می شود در دل جنگل های زیبای آستارا در استان گیلان قرار دارد. اگر می خواهید از این آبشار دیدن کنید باید برای حدود 8 کیلومتر پیاده روی در دل جنگل های آستارا خودتون رو آماده کنید. از آخرین نقطه ماشین رو تا آبشار حدود 8 کیلومتر فاصله است که البته چون از دل طبیعت بکر استان گیلان عبور می کند، متوجه مسافت نخواهید شد. در مسیر رسیدن به آبشار از دامنه کوهستانی می گذریم و به قلب جنگلی سرسبز می زنیم. در کناره راه مان رودخانه لوندویل جریان دارد و ما را به سوی مراتع هدایت می کند. 

آبشار لاتون که در 15 کیلومتری جنوب شهر آستارا و در مرز استان اردبیل قرار گرفته است.

منطقه آبشار لاتون دارای آب و هوایی شرجی و گرم است پس اگر می خواهید مسیر آبشار را پیاده طی کنید، برای تجربه بهترین لحظات، اواخر زمستان و یا اوایل بهار را برای سفر به آن انتخاب کنید.

برای رسیدن به آبشار لاتون به سوی شهر لوندیل در مسیر جاده تالش به آستارا بروید. با طی مسیری 10 کیلومتری در جهت جنوب به روستای کوته کومه می رسید. مسیر مالروی 6 کیلومتری تا آبشار را باید با قدم های تان یا با ماشین اهالی و با کمک راهنمای محلی طی کنید. از روستای کوته کومه تا آبشار تقریبا چهار ساعت پیاده روی دارد.

نمایش بیشتر