• فرودگاه بین المللی نینوی آکینو
  • فرودگاه بین المللی نینوی آکینو

فرودگاه بین المللی نینوی آکینو

  (Ninoy Aquino International Airport)   

نوشتن نظر


فرودگاه بین المللی نینوی آکینو (Ninoy Aquino International Airport) که به اختصار به آن فرودگاه مانیلا می گویند در ۸ کیلومتری جنوب مانیل و در حد فاصل شهرهای پاسای ( Pasay) و پاراناک (Parañaque) قرار گرفته است. این فرودگاه بین المللی دروازه اصلی ارتباط مانیل با کشورهای مختلف جهان است و تمام خطوط هواپیمایی در فیلیپین مقر اصلی خود را در این فرودگاه قرار داده اند.

فرودگاه مانیل در دهه ۱۹۳۰ توسط آمریکایی ها و به عنوان پایگاه نظامی ساخته شد. هر چند امروزه این فرودگاه به عنوان فرودگاه مسافربری بین المللی فعالیت می کند، اما همچنان کاربری نظامی خود را نیز حفظ کرده است. فرودگاه مانیل پس از فرودگاه های جارکارتا، بانکوک، سنگاپور و کوآلالامپور،  پنجمین فرودگاه پرتردد در جنوب شرق آسیا به شمار می رود.

شما می توانید از فرودگاه با انواع اتوبوس، مینی بوس، جیپنی و یا تاکسی به مترو یا مرکز شهر بروید. اگر تجربه کمی در سفرهای خارجی دارید، تاکسی های زرد رنگ مطمئن ترین وسیله برای شما برای رسیدن به شهر خواهد بود. علاوه بر تاکسی های زرد رنگ، تاکسی های سفید رنگی نیز در فرودگاه مانیل وجود دارد که اگر قدرت چانه زنی داشته باشید و تجربه سفرهای زیادی را داشته باشید، می توانید با این تاکسی ها با قیمت کمتری به شهر بروید.

فرودگاه مانیل فیلیپین دارای 4 ترمینال است که هر 4 ترمینال مجهز به اینترنت وای فای رایگان و کافه و رستوران می باشد. در طبقه چهارم ترمینال 3 نیز یک فودکورت جذاب خوب دارد. در ترمینال های شماره ۱، ۲ و ۳ فروشگاه های فروش محصولات بدون مالیات یا دیوتی فری (Duty Free) قرار دارد و انواع محصولات و کالاها بدون احتساب هزینه مالیات به مسافران عرضه می شود. همچنین چند کتاب فروشی، فروشگاه پوشاک و فروشگاه های صنایع دستی فیلیپین و سوغاتی نیز در این فرودگاه وجود دارد. در تمام فروشگاه ها می توانید از پزوی فیلیپین و دلار استفاده کنید، در برخی از فروشگاه ها کارت اعتباری نیز پذیرفته می شود.

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
جاذبه گردشگری
جاذبه تاریخی
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    * ترمینال های 1 و 3 مربوط به پروازهای بین المللی بوده و شما اگر به این کشور سفر کنید، وارد یکی از این دو ترمینال می شوید.