• دریاچه ارومیه

دریاچه ارومیه

نوشتن نظر


هرچند دریاچه ارومیه دیگه بیشتر اسم دریاچه بودن رو یدک میکشه و اکثر آن به بیابان تبدیل شده است ولی هنوز که هنوزه یکی از زیباترین و مهمترین جاذبه استان آذربایجان شرقی همین دریاچه تقریبا خشک شده است. برای دیدن این دریاچه حدود 30 کیلومتر از شهر ارومیه باید فاصله بگیرین و به سمت تبریز بروید. در طول مسیر در کنار جاده بیابان های زیادی را مشاهده خواهید کرد که زمانی دریاچه بوده اند. این مسیر را به همین حس بد و ناراحتی طی کنید تا یواش یواش کمی آب دریاچه نمایان شود. پس از مشاهده آب دریاچه، دیگه هرجای مسیر که دوست داشتین توقف کنید و به تماشای دریاچه زیبای ارومیه بپردازید.

زیباترین بخش دریاچه که همچنان باقی مانده است نزدیک به پل معروفی است که از روی دریاچه عبور کرده و ارومیه را به تبریز وصل می کند. بر روی این پل چندین مغازه نیز وجود دارد که شما می توانید جگر و کباب تازه گوسفندی تهیه کنید و میل کنید و همچنین در صورت تمایل نمک دریاچه را خریداری کنید.

پیشنهاد ما برای بازدید از دریاچه ارومیه با توجه به اینکه در حال حاضر جز زیبایی چیزی ندارد و مثلا امکان تفریحات دریایی و شنا در آن وجود ندارد این است که نزدیک غروب به کنار دریاچه بروید تا با صحنه ای زیبا از خلقت خداوند رو به رو شوید.

نمایش بیشتر