• پل آزادی و پل جدید خرمشهر
  • پل آزادی و پل جدید خرمشهر

پل آزادی و پل جدید خرمشهر

نوشتن نظر


کارون از میان آبادان و خرمشهر عبور می‌کند و برای اینکه به خرمشهر برسید باید از روی کارون عبور کنید. حتما نام پل آزادی را شنیده‌اید که در دفاع مقدس به عنوان سمبل دفاع مقدس  شناخته شد. این پل حدودا ۵۶ سال قدمت دارد و حالا پل دیگری هم در آن حوالی  بنا شده است که پل نو یا پل جهان آرا نام دارد.

در فاصله این دو پل می‌توانید کارون خروشان و زیبا را ببینید که انواع و  اقسام دیدنی‌ها از فضای سبز گرفته تا موزه و رستوران در حاشیه‌اش ساخته  شده‌ است تا مسافران تجربه بی‌نظیری از گردشگری در ساحل کارون در خرمشهر  کسب کنند. در این مسیر می‌توانید معروف‌ترین رستوران‌های خرمشهر مانند  آکواریوم، فلافل جمال و رستوران مشتاق را ببینید و طعم بی‌نظیر غذاهایشان  را امتحان کنید. بستنی بهاران هم یکی از معروف‌ترین بستنی‌فروشی‌های خرمشهر  است که در جاده ساحلی واقع شده و بیشتر شهرتش را مدیون بستنی آجیلی محبوبش  است. البته جاده ساحلی اصلی به خوراکی و رستوران محدود نیست بلکه اخیرا یک  مجتمع تجاری جدید به نام برلیان در آن افتتاح شده و به خاطر طراحی  ظاهری‌اش که مانند یک کشتی بزرگ است، مورد توجه قرار گرفته. موزه دفاع مقدس  هم در همین مسیر قرار دارد و می‌توانید با دیدن بقایای آثار جنگ تحمیلی  یادی از سال‌های گذشته کنید. در روبه روی موزه خرمشهر اسکله قایق سواری نیز قرار دارد.

در آن‌سوی کارون راسته معروف جگرکی‌ها قرار دارد که با تخت و تنورشان  حال و هوایی سنتی به وجود آورده‌اند و منظره چشم‌نوازی را در شب به نمایش  می‌گذارند. شب‌های ساحل خرمشهر زیر نور مهتاب و چراغ‌های خیابانی زیبایی  خیره‌کننده‌ای دارد مخصوصا اگر نان داغ و جگر تازه میل کنید و به صدای آب  گوش دهید. لنج‌ها و قایق‌ها نیز شب‌ها با موسیقی محلی و گشت و گذار روی  کارون از مسافران پذیرایی می‌کنند.

نمایش بیشتر