• موزه دکتر احمد نادعلیان
  • موزه دکتر احمد نادعلیان
  • موزه دکتر احمد نادعلیان

موزه دکتر احمد نادعلیان

  بازار قدیم هرمز- اطراف حسینه سید الشهدا
  09391482177 / 09395466054

نوشتن نظر


موزه و نگارخانه دائمی دکتر احمد نادعلیان که در محله ی قدیمی شهر هرمز واقع  شده است محلی است برای نمایش آثار این هنرمند ایرانی که آثارش در بیش از 50 کشور دنیا پراکنده هستند. 

محل موزه که در ابتدا خانه ای متروکه بود در بین سال های 1391 تا 1393 با کمک دکتر نادعلیان و برخی از اهالی بومی قشم که توسط استاد آموزش دیده بودند، بازسازی شد و به عنوان موزه ای خاص و زیبا به بهره برداری رسید. در این موزه علاوه بر آثار استاد صنایع دستی اهالی بومی قشم که توسط استاد آموزش دیده اند نیز قابل مشاهده است.

این صنایع عموما تابلوهایی هستند که با خاک های رنگی جزیره هرمز درست شده اند.

برای دسترسی به موزه به صورت پیاده باید پس از خروج از اسکله هرمز از مسیر ساحلی از بومی ها موقعیت تکیه مولا را بپرسید. در مقابل  تکیه مولا کوچه باریکی وجود دارد که اگر به سمت شرق شهر حرکت کنید  پس از چند دقیقه پیاده روی به محله ای که موزه در آن وجود دارد می  رسید. 

آثار دکتر نادعلیان در بخش نگارخانه این موزه برای فروش ارائه شده اند.  علاوه بر آثارش کارهای مشترک این هنرمند و بومی های جزیره  خصوصا زنان نیز به فروش می رسند.  با درآمد حاصل از فروش این آثار هزینه های جاری موزه تامین می  شود و  مازاد آن برای آموزه زنان و کودکان هزینه خواهد شد. برای  کودکان مستعد هدایایی تهیه می شود و به آنها داده میشود. 

نمایش بیشتر
  • اطلاعات ضروری

  • همه روزه : 10 صبح تا 6 عصر
مکانهای پیشنهادی
جاذبه گردشگری
جاذبه طبیعت گردی
بازار
غذای محلی
هتل ها
هتل های آپارتمانی
ویلاها
جاذبه تفریحی
رستوران
کافی شاپ
فست فودی
اقامتگاه های بوم گردی
مجتمع تجاری