• اقامتگاه بومگردی خانه مادرجون
  • اقامتگاه بومگردی خانه مادرجون
  • اقامتگاه بومگردی خانه مادرجون

اقامتگاه بومگردی خانه مادرجون

  مازندران - تنکابن - چالکش - خیابان عارف - کوچه بهار
  01154335454 / 09112277266

نوشتن نظر


این اقامتگاه که دارای مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می باشد باقدمت۵۰ ساله در روستای چالکش و در ۱۵ کیلومتری شهرستان تنکابن و ۲۰ کیلومتری شهرستان رامسر واقع است.

سبک خانه از نوع خانه های ایوان دار با  سقف شیبدار پوشیده از لت و نمای   کاهگلی می باشد که بر روی یک تپه واقع  گردیده است.مساحت اقامتگاه ۴۰۰۰ متر می باشد که یک بنای ۸۰ متری دارای ۳ اتاق خواب در طبقه اول و دو ایوان در طبقه همکف را در خود گنجانده است و علاوه بر قسمت های مذکور اتاقی دیگر نیز در طبقه همکف به عنوان محل  غذاخوری و چای خوری و محل دور همی ها در کنار نمایش صنایع دستی وجود  دارد.از مصالح مورد استفاده در خانه سنگ، چوب و گل رس را میتوان نام  برد. راه  دسترسی  آن آسفالته و محوطه خانه مسیر پیاده روی خاکی دارد.

استفاده  از باغ سبزیجات متنوع و تازه،  درختکاری، ماهی گیری در برکه، استفاده از  تنور و کلچال و آذرگاه جهت تهیه نان های محلی در کنار سرگرمی هایی نظیر  دارت، شطرنج، انجام بازی های محلی،  جنگل نوردی و … تنها گوشه ای از  تفریحات و تجربیات روحبخش در اقامتگاه است  که به صورت آزاد استفاده می  شود.

تورهای نیم روزه و یک روزه و بازدید از آبشار تودارک، باغات چای شعیب  کلایه، بازدید از دهکده سفال منطقه سیاهگل  چال، جنگل زیبای دالیخانی،  سواحل دریای خزر و سایر مناطق دیدنی اطراف با هماهنگی قبلی برای میهمانان  عزیزی که تمایل به طبیعت گردی در کنار اقامت در محیط دنج اقامتگاه را دارند، برگزار می شود.

نمایش بیشتر