• میدان فانتین و خیابان تارگویی (خیابان نظامی)
  • میدان فانتین و خیابان تارگویی (خیابان نظامی)

میدان فانتین و خیابان تارگویی (خیابان نظامی)

  (Fountains Square)   

نوشتن نظر


میدان فانتین یک میدان قدیمی است که قدمت آن به زمان شوروی سابق بر می گردد.

خیابان تارگویی که اکنون با نام خیابان نظامی شناخته می شود در نزدیکی میدان فانتین قرار دارد و یکی از زیباترین خیابان های باکوست. این خیابان بلند که به صورت سنگ فرش شده هم می باشد، با چراغ های نورانی و بناهایی به سبک های اروپایی، نئوگوتیک و مدرن محلی مناسب برای پیاده روی و گشت و گذار در دل فرهنگ مردم آذربایجان است. مغازه های این خیابان در شب ها تا دیروقت باز هستند. صبح ها نیز یکی از جذابیت های این خیابان تماشای مردمی است که برای کبوترها دانه می ریزند و کبوترها نیز به قدردانی از این دانه در بالای سرشان پرواز می کنند.

در این خیابان مجسمه های زیادی نیز وجود دارد که می توانید در کنار آنها عکس بگیرید.

جالب است بدانید که نام این خیابان که درگذشته تارگویی بوده است به احترام شاعر بزرگ فارسی نظامی گنجوی، به خیابان نظامی تغییر کرده است و به همین دلیل مجسمه بزرگی از نظامی نیز در این خیابان وجود دارد که در مقابل آن نیز موزه ادبیات قرار دارد.

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
رستوران
جاذبه تفریحی
جاذبه تاریخی
موزه
کافی شاپ
مجتمع تجاری
فودت کورت
فست فودی
هتل ها
هتل های سنتی
سوغاتی
فرودگاه ها
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    * هرچند در خیابان تارگویی انواع رستوران و فست فود و مرکز خرید و رستوران های زنجیره ای وجود دارد ولی یادتان باشد قیمت ها در این خیابان نسبتا گران هستند و شما می توانید با یک خیابان فاصله گرفتن از تارگویی با قیمتی پایین تر خرید خود را انجام دهید.