• برج ایفل

برج ایفل

  (Eiffel Tower,)   
  Tour Eiffel, Champ de Mars, F-75007 Paris, France

نوشتن نظر


این برج که نامش زنده کننده نام سازنده آن یعنی گوستاو ایفل می باشد، از مهمترین بناهای توریستی پاریس و حتی دنیا می باشد بطوریکه به طور میانگین سالیانه 6 میلیون نفر از آن بازدید می کنند. ارتفاع برج به همراه آنتن تلویزیونی 24 متری روی آن 324 متر می باشد. وزن تقریبی آن 7300 تن و دارای 1652 پله تا بالاترین نقطه آن است. مکان برج در غرب پاریس و در میدان شان دو مار و کنار ساحل رود سن قرار دارد.

برج دارای سه سکوی اصلی در طبقات 57 ، 115 و 276 می باشد که گردشگران می توانند با خرید بلیط هرکدام از این سکوها از تا آن طبقه را بازدید نمایند. رستوران موجود در نوک برج از گران قیمت ترین رستوران های دنیا می باشد.

اگر می خواهید یکی از زیباترین لحظه های زندگیتان را تجربه کنید، یک ساعت قبل از غروب آفتاب بر روی نوک برج به تماشای پاریس بنشینید. در ضمن پیشنهاد می کنم قبل از رزرو بلیط از طریق سایت های پیش بینی آب و هوا، بررسی کنید که در روز مورد نظر هوا آفتابی باشد تا بتوانید بیشترین استفاده را هزینه ای که میکنید، ببرید و با عدم اجازه رفتن به نوک برج در صورت بد بودن وضعیت هوا مواجه نشوید.

نمایش بیشتر
 • دانستنی های مفید

 • نکات : کودکان زیر 12 سال تا طبقه دوم برج را می توانند بدون پرداخت هزینه بروند البته به شرطی که از پله ها استفاده کنند و نه آسانسور !

  بلیط فروشی برای بالاترین قسمت فقط تا ساعت 21:30 خواهد بود ولی بلیط سکوهای 1 و 2 را تا ساعت 22 نیز می توانید تهیه کنید.

  ساعت اعلام شده به عنوان قانون کلی برج می باشد ولی در موارد گوناگون مانند کثرت بازدید کننده می تواند زمان ها عقب تر رفته و یا بالعکس در صورت مثلا بدی آب و هوا زمان ها جلوتر کشیده شود.

  قیمت بلیط

  هزینه بلیط به سه گروه سنی زیر 11 سال، 11 تا 24 سال و بزرگسال طبقه بندی می شود که هزینه هرکدام از این گروه های سنی متناسب با سکویی که می خواهند بروند و اینکه با پله می روند یا با آسانسور متفاوت است. با توجه به تغییراتی که در نرخ بلیط ممکن است به وجود آید در این سایت ما نمی توانیم قیمت دقیق را به شما بگوییم ولی رنج قیمت از حدود 3 یورو شروع شده و تا 14 یورو نیز می رود. قیمت دقیق را متناسب با شرایط خودتان می توانید در سایت برج که در بالا معرفی شده است، پیدا کنید.

  مسیرهای دسترسی

  Metro

  Line no.6, metro station "Bir-Hakeim"

  Line no.9, "Trocadéro" station

  Bus

  Bus 82, stops : « Tour Eiffel » or « Champ de Mars »

  Bus 42, stop : « Tour Eiffel »

  Bus 87, stop : « Champ de Mars »

  Bus 69, stop : « Champ de Mars »