روستای رمین حدود ده کیلومتر از چابهار فاصله دارد. این روستا در شرق چابهار و در دهستان «کمبل سلیمان» بخش مرکزی چابهار قرار گرفته است. روستای رمین از شمال به کوه‌های روستای تیس کوپال، از غرب به چابهار و از جنوب به دریای عمان محدود می‌شود. زنان این روستا با فروش صنایع دستی خود به گردشگران و مردان آن نیز با صیادی کسب روزی می کنند.

روستای رمین یک کتابخانه بزرگ با بیش از 1600 جلد کتاب دارد.

درخت انجیر معابر (مکر زن) این روستا و همچنین اسکله های صیادی آن بسیار معروف هستند.


درخت انجیر معابد یا مکر زنان:

درخت کهنسال «مکر زنان» که محلی‌ها آن را با نام «کرگ» می‌خوانند با قدمت بیش از ۵۰۰ سال در مرکز روستا و در ضلع جنوبی آن در مجاورت گورستان قرار دارد. در ایام گذشته روزهای پنجشنبه و جمعه این درخت پذیرای افراد مختلف از شهر چابهار و حومه بود که در زیر این درخت بز و گوسفند را قربانی نموده و دراطرف گورستان برای  شفای مریضها و مشکلات روزمره به نیایش می پرداختند.


اسکله های صیادی:

در چابهار چندین اسکله صیادی وجود دارد که دو اسکله صیادی (تیس) و (رمین)  از بقیه دیدنی‌ترند. تماشای کشتی‌ها و قایق‌های صیادی و صیادان و صید  انواع ماهی‌ها و شاه میگو که از محصولات دریایی هستند، دیدنی است.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    * برای گردش از این روستا حدود 2 الی 3 ساعت زمان نیاز دارید.

    * در نزدیکی این روستا دریاچه لیپار قرار دارد که می توانید در برنامه بازدید از این روستا، برنامه بازدید از دریاچه را هم قرار دهید.

    * ساحل های روستای رمین خیلی برای شنا مناسب نیستند و برای شنا فقط باید از محل های شناخته شده استفاده کنید.