• پیست اسکی آلوارس
  • پیست اسکی آلوارس
  • پیست اسکی آلوارس

پیست اسکی آلوارس

  (Alvares Ski Resort)   
  09147030063 / 045-32222997

نوشتن نظر


مجموعه فرهنگی, توریستی و ورزشی آلوارس در یکی از زیباترین نقاط استان از لحاظ گردشگری و در دامنه های مرتفع و زیبای سبلان واقع شده است که بزرگترین پیست اسکی از لحاظ وسعت در ایران می باشد. این پیست اسکی در فاصله ۱۲ کیلو متری روستای آلوارس و ۲۴ کیلومتری سرعین قرار گرفته است و از انجائی که پیست فوق در ارتفاع ۳۲۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد به سبب بارندگی برف فراوان در طول پائیز و زمستان و به جهت دیر ذوب شدن برفهای این منطقه می تواند در حدود شش الی هشت ماه از سال مورد استفاده قرار گیرد که از این لحاظ در کشور در رتبه اول است.

این مجموعه در فصل تابستان امکاناتی از قبیل پیست کارتینگ، شهربازی و ... دارد که باطبع در فصل زمستان به علت بارش بیش از حد برف امکان استفاده از آنها وجود ندارد.

این مجموعه دارای یک تله سیژ با طول مسیر 1200 متر می باشد. یادتان باشد هرچند مجموعه دارای پارکینگ است ولی در فصل زمستان به علت برف زیادی که در پارکینگ وجود دارد امکان استفاده از آن فراهم نیست.

در برنامه تفریحی خود در مجموعه پیست اسکی آلوارس حتما برنامه بازدید از روستای آلوارس را نیز قرار دهید. این روستا در همجواری این پیست قرار دارد و از جمله زیباترین روستاهای پیرامون کوهستان سبلان و ایران است. جریان آب و چشمه‌های فراوان به ویژه چشمه مین‌بلاغ که ماهی قزل‌آلای آن معروف است و هوای پاک و سرسبزی مراتع اطراف این روستا، هر بیننده‌ای را به شوق و تأمل وا می‌دارد.

برای رسیدن به این پیست خیابان ولیعصر سرعین را تا کمربندی به سمت غرب برانید و در میدان به سمت راست بپیچید. در میدان بعدی جاده سمت چپتان را 20 کیلومتر ادامه دهید تا بعد از عبور از روستاهای گازیر، علیداشین، اوجور و آلوارس به پیست اسکی برسید.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    * از شهر سرعین برای رفتن به پیست اسکی آلوارس تاکسی دربست می توان گرفت.

    * رستوران این مجموعه فقط غذاهای ساده مثل نیمرو و آش دوغ و ... سرو میکند.

    * جهت اطمینان از باز بودن مجموعه حتما قبل از حرکت با شماره های پیست اسکی آلوارس تماس بگیرید.