• باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی

  (Botanical Garden)   

نوشتن نظر


باغ گیاه شناسی باتومی (به زبان گرجی: ბათუმის ბოტანიკური ბაღი) مشرف به دریای سیاه و یکی از بزرگترین و غنی ترین باغ های گیاه شناسی در جهان است. این باغ در 9 کیلومتری شمال باتومی واقع شده است و در آن بیش از 5000 گونه گیاه نگهداری می شود. بنیان این باغ در سال 1880 میلادی توسط گیاه شناس روسی آندری نیکولایویچ کراسنوف (Andrey Nikolayevich Krasnov) گذاشته شد ولی افتتاح رسمی آن 3 نوامبر 1912 بوده است. در واقع عمر این باغ بیش از 100 سال می باشد.

مساحت این باغ 111هکتار می باشد که بخش های مهم آن غرب آسیا، زلاند نو، آمریکای جنوبی، هیمالیا، مکزیک، استرالیا، مدیترانه، قفقاز، پارک ساحلی و باغ رز می باشد.

هرچند در تمامی طول سال گیاهان متنوعی در این باغ وجود دارند که می توان از دیدن آنها لذت برد ولی بهترین زمان بازدید از این باغ فصل بهار می باشد. برای بازدید از این باغ اتوبوس هایی در جلوی درب آن قرار دارند که شما را به تمام نقاط باغ می برند.

تور مجازی در باغ گیاه شناسی باتومی

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    بهترین روش برای رسیدن به این باغ استفاده از اتوبوس های شماره 31 و یا شماره 150 در باتومی هستند که هر 20 الی 30 دقیقه یکبار مسیر بین باتومی و باغ گیاه شناسی را طی می کنند و از ساعت 8 صبح الی 9 شب فعال هستند.

    برای بازدید از این باغ باید بلیط تهیه نمایید که البته برای کودکان زیر 10 سال رایگان است. همچنین در صورت تمایل برای داشتن راهنما باید هزینه ای جدای از بلیط پرداخت کنید.