• موزه ارمیتاژ
  • موزه ارمیتاژ

موزه ارمیتاژ

  (hermitage museum)   

نوشتن نظر


واقع در سن پترزبورگ روسیه، با ۳ میلیون اثر هنری (که البته همه به طور همزمان نمایش داده نمی‌شوند)، یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان و از قدیمی‌ترین گالری‌های هنری و موزه‌های تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است.

مجموعه عظیم آرمیتاژ در شش بنا به نمایش گذاشته شده‌است. بنای اصلی کاخ زمستانی نام دارد و در گذشته محل سکونت رسمی تزارهای روسیه بوده‌است. موزه آرمیتاژ شعبه‌هایی بین‌المللی در آمستردام، لندن و لاس وگاس نیز دارد. از جمله هنرمندانی که آثارشان نقاط قوت مجموعه هنر غرب در موزه ارمیتاژ هستند، می‌توان به میکل آنژ، لئوناردو داوینچی، روبنس، ون دایک، رامبراند، رودن، مونه، سزان، ون گوگ، گوگن و پیکاسو اشاره کرد.

بزرگترین موزه جهان موزه ارمیتاژ است که شامل 5 ساختمان بزرگ می باشد. این موزه آنقدر بزرگ است که قطعا نمی توانید حتی یک ساختمان آن را به طور کامل در طول سفرتان بازدید کنید. پس بهتر است قبل از رفتن به موزه از طریق سایت آن با بخش های مختلف آن آشنا شده و یک بخش را برای بازدید در طول سفرتان انتخاب نمایید.البته در آینده ای نزدیک بخش های مختلف این موزه در همین صفحه معرفی خواهد شد.

از سال 1920 گنجینه بی نظیری از آثار و اشیای تاریخی و هنری ایران به آن افزوده شد . در این موزه آثار هنری جالب ایران در عصر اموی و عباسی ، همچنین آثار هنری مهمی مربوط به قرن هفتم تا نهم میلادی و آثاری از دوره ساسانی نگهداری می شود . پیشنهاد نگارنده برای بازدید از این موزه، سالن تمدن ایران باستان است که در آنجا می توانید فرش پازیریک که قدیمی ترین فرش موجود در دنیا است و توسط ایرانی ها بافته شده را مشاهده کنید. قدمت این فرش به بیش از 2 هزار سال می رسد.

نمایش بیشتر