• غواصی در کوش آداسی
  • غواصی در کوش آداسی
  • غواصی در کوش آداسی

غواصی در کوش آداسی

  (Diving In kusadasi)   

نوشتن نظر


غواصی یکی از تفریحات هیجان انگیز در کوش آداسی می باشد، می توانید با پوشیدن لباس غواصی به اعماق دریای مدیترانه رفته و زیبایی های کف دریا و موجودات دریایی را تماشا کنید.

غواصی در ترکیه بسیار محبوب است و غواصان از سراسر دنیا به ترکیه می آیند تا نقاط بکر و کشف نشده دریای مدیترانه را برای غواصی امتحان کنند. در کوش آداسی هم مراکز غواصی زیادی وجود دارد و استاندارد تجهیزات و ایمنی غواص بسیار متفاوت است. علاوه بر آنکه با غواصان دنیای زیر آب را تجربه می کنید، با موجودات آبی هم آشنا می شوید. بر اساس میزان حرفه ای بودن شما، گزینه های متفاوتی وجود دارد:

الف- غواصی نمایشی (برای کسانی که تابحال این تجربه را نداشته اند): درس نظری توسط مدرسین غواصی داده می شود. تمرین های گرم کردن: 30 دقیقه تمرین غیرواقعی و شیرجه در آب با عمق 5 متری به همراه مدرس و بالا آمدن به سطح آب.

ب- غواصی با قایق (برای غواصان مجرب): این گزینه برای غواصان دارای مدرک حرفه ای می باشد و شامل بازدید از صخره های زیر آب، کشتی های غرق شده، غار ها و غواصی های شبانه به همراه راهنمای مجرب است.

* همه تجهیزات توسط مراکز غواصی تأمین می شود. البته از کسانی که تجهیزات شخصی بیاورند هم استقبال می گردد.

گردشگران می توانند با غواصی هیجان بسیار زیادی را تجربه کنند.

  سه اسکله در کوش آداسی وجود دارد که برای غواصی توریستان و گردشگران تعبیه شده است. از جمله معروف ترین این سه اسکله،  آکوا آدابانکا می باشد که محیط مناسبی برای غواصی می باشد. این اسکله برای کسانی که قبلا آموزش غواصی دیده اند مناسب می باشد و شما حتما باید قبلا دوره های آموزشی غواصی را دیده باشید. اگر شما آموزش غواصی ندیده اید نیاز به نگرانی نیست چرا که اسکله هتی زیادی در کوش آداسی هستند که علاوه بر آموزش غواصی می تواند شما را به فرد حرفه ای در این کار تبدیل کنید.

این منطقه دارای آب های روش و زلال می باشد.  به دلیل وجود مرجان ها و زلالی آب این منطقه شما به راحتی می توانید در این آب ها غواصی کنید و محیط زیرا آب را تماشا کنید و از آن لذت ببرید. این راه بهترین و آسانترین راه برای کشف راز های موجود در دریای اژه می باشد.  ماهی های رنگارنگ و زیبا و سنگ هایی که هر کدام درخشندگی خاصی دارند می تواند حیرت شما را در این منطقه بر انگیزد. 

 اسکله های کوش آداسی بیشتر در قسمت های مرجانی سواحل کوش آداسی ساخته شده اند و همین مورد بر زیبایی های این منطقه می افزاید . ماهی های زیبایی در این آب ها زندگی می کنند که به دلیل شفاف بودن آب آن به راحتی قابل دیدن هستند.  عمق آب های این منطقه به اندازه کافی است و شما به راحتی می توانید در این آب ها غواصی کنید و فضای لازم و کافی را برای آزادی عمل شما در این آب ها فراهم شده است.  

 آب یکی از نعمت های خدادی می باشد که باعث شادی انسان می شود و هر وقت انسان در داخل حوضچه ای از آب قرار می گیرد ناخودآگاه آرامش پیدا می کند بنابراین به هیچ وجه نباید غواصی در  کوش آداسی را از دست بدهید.

نمایش بیشتر