• قصر پلازو پیتی

قصر پلازو پیتی

  (palazzopitti)   
  Piazza de Pitti, 1, Firenze, Italy

نوشتن نظر


قصر پلازو پیتی در سال 1458 م. در شهر فلورانس با سبک معماری رومی ساخته شده است. از نکات جالب این بنا پنجره های بسیار بزرگ آن است . این پنجره ها حتی از درب های ورودی قصر نیز بزرگتر می باشند. این قصر در قرن نوزدهم به عنوان یک پایگاه نظامی توسط ناپلئون اول مورد استفاده قرار می گرفت و پس از آن نیز محل اقامت پادشاهان گوناگونی بوده است.

 ساختمان قصر پیتی در سال 1549 م.  به فردی به نام الئونارا تولدو فروخته شده است. او بعد از خرید این ساختمان تغییراتی در آن ایجاد کرد که از جمله آنها می توان به اضافه کردن اتاق هایی در قسمت پشتی قصر اشاره کرد. او همچنین زمین های پشت این ساختمان که تپه های بابالی بودند را خرید تا بهترین و زیباترین باغ های جهان را که تا به حال ساخته شده است را در آنجا بسازد. این خانم همچنین آمفی تئاتر بسیار زیبایی نیز در آنجا تاسیس کرد. نخستین نمایشی که در آن اجرا شد آندریا با ترنس  بود که در سال 1479 میلادی به روی صحنه  رفت.

شما در هنگام بازدید از این قصر می توانید از باغ های زیبای بابالی که در پشت قصر قرار دارند نیز دیدن نمایید. این باغ دارای چندین موزه از قبیل موزه چینی، موزه نقره و موزه کالسکه و همچنین چندین گالری از قبیل گالری پلاتین و گالری لباس می باشد.

نمایش بیشتر