• کلیسای سنت پیتر
 • کلیسای سنت پیتر
 • کلیسای سنت پیتر
 • کلیسای سنت پیتر

کلیسای سنت پیتر

  (basiliche/san_pietro)   
  0039 06 69881662

نوشتن نظر


کلیسای سنت پیتر که یکی از بزرگترین و زیباترین کلیساهای جهان می باشد در قسمت واتیکان1 شهر رم قرار دارد. این کلیسا که گنجایش آن 60000 نفر گفته شده است دقیقا روبروی میدان بزرگ سنت پیتر قرار گرفته است. بنیان این کلیسا در حدود سال 320 میلادی (قرن 4) توسط امپراتور کنستانتین گذاشته شد و ساخت آن تا قرن 16 میلادی به طول انجامید. در طول سالها هنرمندانی چون میکل آنژ و برنینی و برمانته تغییراتی را در شکل ظاهری کلیسا ایجاد کردند.

جذابیت های معماری داخلی و خارجی ای کلیسا بسیار می باشد ولی یکی از جذابترین های آنها، گنبد کلیسا است که از لحاظ نمای داخلی و خارجی یک شاهکار در دنیای معماری شناخته می شود. این گنبد اثر میکل آنژ است. از دیگر شاهکارهای میکل آنژ در این کلیسا مجسمه حضرت مریم(س) و حضرت مسیح(ع) می باشد که در سال 1499 میلادی و در حالیکه میکل آنژ فقط 25 سال سن داشته است، توسط او ساخته شده است و در سال میلیون ها بازدید کننده را به سوی خود فرا می خواند.

در این کلیسا شخصیت های تاریخی بسیاری دفن می باشند که در بالای قبر هرکدام از آنها مجسمه ای از آن شخصیت قرار دارد.


واتیکان دولت‌شهری مستقل است که در درون شهر رم در کشور ایتالیا جای دارد. واتیکان محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک است. واتیکان با مساحتی در حدود ۴۴ هکتار، کوچکترین کشور دنیا و با جمعیتی در حدود ۸۰۰ نفر، کم‌جمعیت‌ترین کشور مستقل دنیا محسوب می‌شود. (منبع : ویکی پدیا)

برای گردش مجازی در کلیسا بر روی عدد قسمت مورد نظر مطابق شکل زیر کلیک کنید.

5 4 3 2 1 10 9 8 7 6

نمایش بیشتر
 • اطلاعات ضروری

 • 1 آوریل تا 30 سپتامبر : : 7 صبح الی 7 بعد از ظهر (روزهای چهارشنبه 1 ظهر الی 7 بعد از ظهر)
 • 1 اکتبر تا 31 مارس : : 7 صبح الی 6:30 بعد از ظهر (روزهای چهارشنبه 1 ظهر الی 6 بعد از ظهر)
 • دانستنی های مفید

 • نکات : * برای ورود به این کلیسا باید پوشش مناسب داشته باشد زیرا از ورود افراد با شلوارک و دامن کوتاه و لباس لخت به این کلیسا شدیدا جلوگیری می شود.
  * عکاسی با فلش در داخل این کلیسا ممنوع است.
  * حتما از راهنماهای کلیسا برای بازدید از آن کمک بگیرید وگرنه در اتاق ها و راهروهای پیچ در پیچ کلیسا گم می شوید.
  * بازدید کامل از این کلیسا تقریبا یک روز شما را پر می کند.
  * علاوه بر اینکه می توانید مستقیم به کلیسا جهت بازدید مراجعه کنید، می توانید از تورهای بازدید از کلیسا که در سطح شهر فروخته می شود استفاده کرده تا در کنار دیگران از این کلیسا بازدید کنید. حُسن این روش در این است که اولا نیازی نیست در صف خرید بلیط منتظر بمانید و ثانیا هزینه لیدر بین تمام افراد تقسیم می شود.