• معبد پانتئون
 • معبد پانتئون

معبد پانتئون

  (Pantheon)   
  Piazza della Rotonda, 00186 Rome, Italy

نوشتن نظر


تاریخ ساخت این بنا به 27 سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. این معبد تا قرن 20 میلادی بزرگترین سازه بتنی در دنیا بود. این معبد یکبار در سال 80 میلادی بخاطر آتش سوزی تقریبا به طور کامل نابود شد و مجددا در سال 125 میلادی توسط امپراطور هادریان (Hadrian) بازسازی شد. 16 ستون ورودی این معبد هرکدام 13 متر ارتفاع دارند و از سنگ گرانیت مصری ساخته شده اند.

قطر گنبد معبد پانتئون حدود 43 متر می باشد که با ارتفاع بنای معبد یکسان است. در میان گنبد سوراخی وجود دارد که از طریق آن نور به داخل معبد وارد می شود که نماد ارتباط راهبان معبد با خدایان می باشد.

از این معبد ابتدا برای بت پرستی استفاده می شد ولی پس از اینکه مسیحیت در سال 346 میلادی در رم جایگزین بت پرستی شد، درب این معبد تا ده سال بسته شد تا اینکه در سال 356 میلادی دستور داده شد تا از معابد با رویکردی جدید مجددا استفاده شود.

افراد معروفی در این معبد دفن شده اند که از میان آنها میتوان رافائل (هنرمند ایتالیایی) ، ویتوریو امانوئل دوم (پادشاه ایتالیا در سالهای ۱۸۶۱ - ۱۸۷۸) و امبرتوی اول (جانشین ویتوریو امانوئل دوم) را نام برد.
این معبد باستانی از قرن هفتم به عنوان کلیسای پیشکش شده به مریم مقدس مورد استفاده قرار گرفته و سالانه تعدا  زیادی گردشگر داخلی و خارجی را به خود جذب می کند .

نمایش بیشتر
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  بازدید از این معبد رایگان می باشد ولی در صورت تمایل می توانید با پرداخت حدود 5 یورو یک راهنمای صوتی معبد را خریداری نمایید.

  روش دسترسی
  مترو: Fontana del Tritone
  اتوبوس: 46, 62, 64, 170, 492