• قبرستان پروتستان ها

قبرستان پروتستان ها

  (Protestant Cemetery)   
  Via Caio Cestio, 6, 00153 Roma, Italy
  +39 06 574 1900

نوشتن نظر


قبرستان سرسبز پروتستان ها در رم شاید به اندازه قبرستان پرلاشز در پاریس شناخته شده نباشد ولی به همان اندازه جذاب است. همانطور که از نام این قبرستان معلوم است اینجا محل دفن پروتستان ها و به عبارتی غیر کاتولیک ها می باشد. قدمت این قبرستان به سال 1738 میلادی بر می گردد. در قرن 18 پاپ دفن غیر کاتولیک ها را در کلیسا ممنوع کرد و این فضا را برای دفن پروتستان ها اختصاص داد. اولین کسی که در این گورستان دفن شده است یک فارغ التحصیل آکسفورد به نام جورج لنگتون بود که از یک خانواده اشرافی از انگلستان آمده بود.  

سبک این قبرستان با الهام از باغ های رمانتیک انگلیسی قرن 18 و 19ساخته شده است پس عجیب نیست اگر بگوییم بسیاری از شاعران و هنرمندان در آن به خاک سپرده شده اند. ملیت افرادیکه در این قبرستان دفن شده اند بسیار متنوع است به طوریکه شما می توانید کتیبه های روی سنگ قبرها را به بیش از 15 زبان مختلف ببینید.

محل دفن جان کیتس شاعر معروف انگلیسی در این قبرستان قرار دارد البته اگر می خواهید قبر او را پیدا کنید باید دنبال عبارت "Young English Poet" به معنای شاعر جوان انگلیسی روی سنگ قبرها بگردید چون نامی از این شاعر روی سنگ قبرش نوشته نشده است.

از سنگ قبرهای معروف در این قبرستان سنگ قبر Emelyn Story همسر مجسمه ساز معروف آمریکایی ویلیام استوری می باشد. بر روی این سنگ قبر مجسمه ی فرشته ای عزادار توسط همسرش ساخته شده است.

دانلود فایل صوتی راهنمای قبرستان پروتستان ها به زبان انگلیسی

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات : راستی اگر از گربه می ترسید ، برنامه بازدید از این قبرستان را کنسل کنید چون تعداد زیادی گربه در این قبرستان به بازدید کنندگان خوش آمد می گویند.!