• کیسای جامع دومو
  • کیسای جامع دومو
  • کیسای جامع دومو

کیسای جامع دومو

  (duomo church)   
  Piazza del Duomo, Milan, Italy

نوشتن نظر


کلیسای جامع یا کلیسای دومو (duomo) با گنجایش 40 هزار نفر، یکی از بزرگترین کلیساهای جهان است که در میدان "پیاتزا دل دومو" قرار دارد و کارهای هنری فراوانی در آن وجود دارد.  تاریخ شروع ساخت این کلیسا به سال 1386 میلادی بر میگردد. ساخت این کلیسا که به سبک معماری گوتیک و با مرمر سفید ساخته شده است تا سال 1965 طول کشیده است. ظاهرا در این کلیسا میخی وجود دارد که گفته می شود به جامانده از صلیب حضرت مسیح(ع) است و به همین جهت بسیار مقدس شمرده می شود. قدیمی ترین بخش این کلیسا محراب آن است که در پایین آن، آرامگاه Gian Giacomo Medici واقع شده است.

این کلیسا در قسمت قدیمی شهر قرار دارد و برای همین بازدید از آن با محدودیت های ترافیکی همراه است. روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 7:30 الی 19:30 امکان ورود ماشین به این محدوده وجود ندارد و در صورتیکه می خواهید با ماشین از این کلیسا بازدید کنید باید برگه مجوز خریداری نمایید. در هر صورت اگر با ماشین به این کلیسا رفتید باید ماشینتان را در پارکینگ Piazza Fontana که حدود 400 متر با میدان "پیاتزا دل دومو" فاصله دارد پارک کنید.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    بهترین وسیله برای رسیدن به این کلیسا مترو می باشد که ایستگاه Duomo در محلی بسیار نزدیک به این کلیسا قرار دارد. استفاده از دوچرخه نیز برای بازدید از این کلیسا پیشنهاد می شود. در سطح شهر میلان ایستگاه های اجاره دوچرخه وجود دارد. شما می توانید با ارائه کارت شناسایی دوچرخه اجاره کنید و در قسمت قدیمی شهر با آسایش چرخ بزنید.

    در بازدید از این کلیسا شما می توانید با استفاده از پله ها و یا آسانسور به بام کلیسا رفته و از آنجا شهر میلان را تماشا نمایید. بازدید از این کلیسا رایگان است ولی اگر بخواهید به بام کلیسا بروید متناسب به اینکه از پله استفاده می کنید و یا آسانسور بین 5 تا 10 یورو باید پرداخت نمایید.

    همچون تمامی کلیساهای ایتالیا ورود به کلیسای دومو کاملا رایگان است. اما بازدید کنندگان باید مراقب باشند تا در هنگام بازدید از مکان های مقدس، از لباس هایی که برهنگی تن را به معرض نمایش می گذارد، پرهیز کنند. مثلا مردها حق پوشیدن شلوارک ندارند و زن ها نباید بالای پاها و حتی شانه هایشان معلوم شود.