• مجموعه ولت (موزه BMW)

مجموعه ولت (موزه BMW)

  (bmw-welt)   
  Am Olympiapark 1, 80809 München
  +49 (0) 89 1250 160 01

نوشتن نظر


مجموعه چند منظوره ولت (Welt) با هدف آشنایی هرچه بیشتر علاقه مندان و مشتریان برند "ب ام و" و زیرمجموعه های این غول خودروسازی تاسیس شده است. ساخت این مجموعه از سال 2003 تا 2007 به طول انجامیده است. در ابتدا قرار بود که افتتاح مجموعه در سال 2006 و همزمان با جام جهانی فوتبال که در کشور آلمان باشد که به دلایل متعددی محقق نشد و این مجموعه با شکوه در سال 2007 و با مراسمی که در آن یک دستگاه ب ام و به محقق معروف آمریکایی جان اسپیرا اهدا شد، افتتاح گشت.

پس از آغاز به کار این مجموعه، در سال نخست بیش از دو میلیون و دویست هزار نفر از آن دیدن کردند و این رقم در سال 2013 به مرز سه میلیون نفر رسید که نشان از موفقیت و تثبیت جایگاه ولت به عنوان مرکز و نمایشگاه اصلی ب ام و دارد.

از نظر معماری، به غیر از نگاه ویژه به مدرن بودن بنا و جذابیت بصری آن، در طراحی این مجموعه به المان های توسعه پایدار و زیست محیطی نیز توجه ویژه ای شده است. هشت صد کیلووات از برق مصرفی این مجموعه توسط سلول های خورشیدی نصب شده بر روی سقف آن تامین می گردد و تحوه قرار گیری شیشه ها در ساختمان به گونه ای است که استفاده حداکثری از نور خورشید برای نوردهی فضای داخلی انجام شود.

یکی از مهمترین ویژگی های در نظر گرفته شده در طراحی این مجموعه، سهولت در کاربرد آن است. ولت به طور مستقیم مکمل مجموعه موزه ب ام و و سایر مراکز فروش و خدمات کمپانی ب ام و است. در بخش های مختلف ساختمان، محصولات گوناگون و تکنولوژی های برتر این کمپانی و برندهای زیرمجموعه آن نظیر مینی و رولزرویس به نمایش گذاشته شده است.

در این مجموعه بخشی به طور ویژه برای آشنایی بیشتر مشتریان با مراحل خرید خودرو، ثبت سفارش و تحویل خودرو در نظر گرفته شده است. از دیگر بخش های موجود در این مرکز می توان به فروشگاهی برای خرید محصولات و قطعات خودرو مورد تائید کمپانی، سوغات و یادگاری، لوازم جانبی و همچنین کافی شاپ و رستوران اشاره کرد.

طراحی بخش موزه ب ام و در مجموعه ولت توسط معمار مشهور اتریشی کارل شوانتزر انجام گرفته است. در ابتدای ورود به موزه، بازدید کنندگان به فضایی حلزونی وارد می شوند و در طول مسیر به بخش های مختلف موزه وارد می شوند. در هر قسمت بخش های جزیره مانندی تعبیه شده است که با جدا شدن از مارپیچ اصلی، بازدید کنندگان را به بخشی از تاریخ کمپانی می برند.

نوع چیدمان در بخش های مختلف موزه متفاوت است. گاهی خودروهای دهه های گوناگون این کمپانی کنار یکدیگر قرار گرفته اند و گاهی نیز نسل های متوالی یک رده خاص از محصولات کنار یکدیگر چیده شده اند.

جهت آشنایی و راحتی هرچه بیشتر بازدیدکنندگان با اطلاعات با مفاهیم فنی و اطلاعات پایه ای، درهمه نقاط موزه سیستم های چند رسانه ای مدرن با فناوری جدید مورد استفاده قرار گرفته است تا بازدیدکنندگان بتوانند به بانک اطلاعاتی غنی این موزه وصل شده و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

نمایش بیشتر
  • اطلاعات ضروری

  • مجموعه ولت همه روزه از ساعت : : 7:30 صبح الی 12 شب
  • یک شنبه ها از ساعت : : 9 صبح الی 12 شب
  • موزه ب ام از ساعت : : 9 صبح تا 6 بعد از ظهر
مکانهای پیشنهادی
مناسبت ها
  • دانستنی های مفید

  • نکات : ورود به مجموعه ولت رایگان است ولی برای ورود به موزه ب ام و باید بلیط تهیه کنید که قیمت بلیط در سال 2015 برابر 9 یورو می باشد.

    منبع : ماهنامه بین المللی مسافرت