خلیج جرویس (Jervis Bay) یک حیات وحش طبیعی از حیوانات دریایی مانند دلفین، شیرماهی، وال و ... است که در جنوب شهر سیدنی قرار دارد. این خلیج با ماشین 2.5 ساعت از سیدنی و 2.5 ساعت از کانبرا فاصله دارد و اگر می خواهید به آنجا بروید که توصیه می شود حتما بروید، باید برنامه یک روزتان را به طور کامل خالی نمایید.


آب این خلیج بسیار شفاف و زیبا است و غواصی در آن بسیار لذت بخش است. شما همچنین در این خلیج می توانید سوار کشتی شده و به تماشای دلفین ها و وال ها و شیرهای دریایی و ... بپردازید که البته در هر فصلی از سال برخی از این حیوانات قابل مشاهده هستند. همچنین می توانید قایقی "کایاک" (قایق های پارویی دو نفره) اجاره کرده و به دل خلیج بزنید.

این خلیج همچنین یک تالاب زیبا به نام "ماه عسل" دارد که با کشتی شما را به آنجا می برند. از دیگر ویژگی های این خلیج، شن های سفید ساحل های آن است که تصور شما از ساحل دریا با شن های قهوه ای و تیره را به طور کامل تغییر می دهد.


تورهایی که در این خلیج توسط کشتی های کروز ارائه می شوند بدین قرارند:

تور دلفین ها (Dolphin Eco Tour)

در این تور شما با قایق به دل خلیج رفته و دلفین هایی را که در حال شنا هستند مشاهده می کنید همچنین می توانید در دل خلیج غواصی کرده و از تماشای دنیای زیبای زیر آب لذت ببرید.

کروز تابستان (Summer Eco Cruise)

با کشتی کروز در دل خلیج گردش کرده و از سواحل مختلف آن مثل ساحل ماه عسل و ... بازدید می کنید. در تصویر زیر جدول (سمت راستی)، خطوط زرد رنگ مسیری است که در طول این تور شما از آن عبور خواهید کرد.

تور وال ها (Whale Eco Cruise)

این تور شبیه تور کروز تابستان است با این تفاوت که در زمستان برگزار می شود و ساحل های کمتری را به شما نشان می دهند و درعوض با توجه به بازگشت وال ها در زمستان به این خلیج، شما می توانید اگر خوش شانس باشید از نزدیک شنای آنها را مشاهده نمایید. در تصویر زیر جدول (سمت راستی)، خطوط نارنجی رنگ مسیری است که در طول این تور شما از آن عبور خواهید کرد.

تور قلمرو شیرهای دریایی (Seal Colony Eco Cruise)

با این تور شما را به قلمرو شیرهای دریایی و صخره های بلند و ناهموار می برند. در تصویر زیر جدول (سمت چپی) شما می توانید مسیری را که با این تور از آن عبور خواهید کرد، مشاهده نمایید.

تورهای تابستانی (Summer Boom Netting)

این تور بیشتر به تفریحات آبی می پردازد و شما با قایق هایی که امکانات تفریحی آبی دارند به دل خلیج می روید.

 تور تماشای غروب آفتاب (Twilight Eco Tours)

زمان این تور به گونه ای تنظیم می شود که پس از تماشای دلفین ها و گردش در خلیج به کنار صخره ای زیبا می روید و غروب آفتاب را تماشا می کنید.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات : رای رفتن به این خلیج وسایل زیر را حتما با خود ببرید:

    دوربین عکاسی و یا فیلم برداری - کرم ضد آفتاب - عینک آفتابی - کیف دستی - کمی تنقلات - لباس شنا - حوله

    تورها و تفریحات این خلیج در تمام روزهای سال حتی ایام تعطیل فعال می باشد.