• ورزشگاه مینیرو

ورزشگاه مینیرو

  (Mineirão)   

نوشتن نظر


ورزشگاه مینیرو (Mineirão) با ظرفیت 62254 نفری اش ورزشگاه خانگی دو تیم "اتلتیکو مینیرو" و "کروزیرو" می باشد که در محله Pampulha شهر بلوهوریزونته واقع شده است. ساخت این ورزشگاه از سال 1959 میلادی شروع شد و در تاریخ ۵ سپتامبر ۱۹۶۵ ورزشگاه به طور رسمی افتتاح شد. این ورزشگاه بزرگترین ورزشگاه ایالت میناس گرایس و دومین ورزشگاه بزرگ کشور برزیل می باشد.

تیم کروزیرو در این ورزشگاه ۳ بار قهرمانی های خود را در لیگ برزیل جشن گرفته است. بیشترین تعداد تماشاگر در یک بازی در این ورزشگاه در سال ۱۹۹۷ و در بازی تیمهای کروزیرو و ویلانوا بود که ۱۳۲۸۰۰ نفر در استادیوم گنجانده شده بود که از این تعداد ۵۶۶۰۰ زن و کودک بدون پرداخت هزینه بلیط به ورزشگاه وارد شده بودند. پس از این ماجرا به دستور فیفا و به دلیل حفظ موارد امنیتی از سال ۲۰۰۴ تاکنون هیچگاه بیشتر از ۷۲۰۰۰ نفر به این ورزشگاه وارد نشده اند.

ورزشگاه مینیرو از سال 2010 تا 2013 جهت بازسازی و آماده سازی جام جهانی 2014 بسته شد تا اقدامات لازم جهت میزبانی هرچه بهتر مسابقات در آن صورت گیرد. در این بازسازی یک رستوران، منطقه ی مهمانان ویژه، پارکینگ با گنجایش 2800 ماشین و جایگاه ویژه اصحاب رسانه با ظرفیت 3000 نفر به این استادیوم اضافه شد. از امکانات جالب این ورزشگاه تولید برق مورد نیاز از انرژی خورشید به وسیله تجهیزاتی است که روی سقف استادیوم نصب شده است همچنین مخزن های آبی با گنجایش 6 میلیون لیتر در زیر این ورزشگاه قرار داده شده است که آب باران را در خود ذخیره می کند و می توان از آنها در زمان هایی که بارش باران نیست برای آبیاری چمن ورزشگاه استفاده کرد.

چهار بازی کلمبیا - یونان ، بلژیک - الجزایر ، آرژانتین - ایران ، کاستاریکا - انگلیس از دور مقدماتی جام جهانی 2014 در این استادیوم برگزار می شود. این استادیوم همچنین میزبان دو بازی از مراحل یک شانزدهم و نیمه نهایی مسابقات جام جهانی 2014 خواهد بود.

این ورزشگاه همچنین یکی از 5 ورزشگاهی است که میزبان بازی های المپیک سال 2016 می باشد. ورزشگاه شهرهای برازیلیا، سالوادور و سائوپائولو و ریودوژانیرو چهار ورزشگاه دیگری هستند که میزبان بازی های المپیک سال 2016 خواهند بود.

بزرگانی از جمله رونالدو، تاستاوو، رینالدو و داریو تجربه بازی کردن در این ورزشگاه را دارند.

نمایش بیشتر