• کافه رستوران ترنج (خانه تاریخی هوانس)

کافه رستوران ترنج (خانه تاریخی هوانس)

  خیابان خاقانی، کوچه هووانس شیرازی، کوچه رامین

نوشتن نظر


مجموعه پذیرایی ترنج که در خانه تاریخی هووانس شیرازی مستقر است در سال 95 افتتاح شده است.

این مجموعه پذیرایی خدمات متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. با حضور در این مجموعه علاوه بر لذت بردن از فضای سنتی می‌توانید از کافی‌شاپ، شربت خانه، عکاسخانه و رستوران این مجموعه نیز استفاده کنید.

زمان ساخت خانه تاریخی هووانس شیرازی به دوران قاجار باز می‌گردد و نامش را از کلیسای مجاور خود به ارث برده است. شواهد موجود نشان می‌دهد که این خانه متعلق به ماردیروس داویدیان از اهالی جلفای اصفهان و رئیس ستاد قزاق خانه دولت ایران در عهد ناصری بوده است. این خانه در دو بخش غربی و شرقی ساخته‌شده است که قسمت غربی کمی قدیمی تربوده و قسمت شرقی به آن الحاق شده است. بخش غربی شامل هشتی، مطبخ و دو اطاق بوده و با توسعه آن دو اطاق دیگر یعنی سرداب و صندوقخانه به بخش شرقی اضافه‌شده است. بخش غربی که درگذر زمان تخریب‌شده بود بامهارت و زبردستی متخصصان امر احیا شد و بخش‌هایی از قسمت شرقی نیز مرمت شد. شیوهای مرمتی و انتخاب وسایل روشنایی، آیینه‌ها، گچ‌بری‌ها، سنگ‌فرش حیاط کاملاً بر اساس معماری و مصالح قدیمی است و حتی میز و صندلی سفره‌خانه را نیز بر مبنای همان عصر و از چوب لهستانی تهیه‌شده است. یکی از ویژگی‌های خاص این مجموعه را می‌توان انتخاب وسایل و دکوراسیون دانست.

رستوران این بنا ظرفیت پذیرش 70 نفر را دارد. در این رستوران می‌توانید غذاهای سنتی اصفهان همچون انواع کباب، انواع دلمه، کشک‌بادمجان و دلمه و همچنین غذاهای دریایی را تجربه کنید. در شربت خانه ترنج از شما با نوشیدنی‌هایی تهیه‌شده از بهترین و مرغوب‌ترین چای‌های دست‌چین شده و گیاهان دارویی مانند شربت نعنا و کاسنی و شربت 40 گیاه ترنج پذیرایی می‌شود. در کافی‌شاپ شما می‌توانید انواع خوراکی‌ها، بستنی‌ها و نوشیدنی‌های گرم و سرد را بچشید و خستگی از تن به درکنید.

نمایش بیشتر
  • امکانات

  • سرو غذای حلال 
مکانهای پیشنهادی
جاذبه تاریخی
موزه
جاذبه گردشگری
جاذبه تفریحی
جاذبه طبیعت گردی
جاذبه مذهبی
بازار
غذای محلی
سوغاتی
هتل ها
هتل های آپارتمانی
هتل های سنتی
اقامتگاه های بوم گردی