• آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

  (Niagara Falls)   

نوشتن نظر


این آبشار که پس از آبشار ویکتوریا ( مرز کشورهای زیمبابوه و زامبیا ) دومین آبشار بزرگ دنیا شناخته می شود به همراه رودخانه خود مرز بین ایالت انتاریو در کانادا و ایالت نیویورک در ایالات متحده امریکا را تشکیل داده اند. در واقع آبشار نیاگارا دارای دو بخش کانادایی و آمریکایی می باشد که در مجاورت دو شهر با نام یکسان آبشار نیاگارا قرار دارد که یکی از این شهرها در کانادا و دیگری در آمریکا می باشد و توسط پلی به هم متصل شده اند. هر چند بسیاری از نکات در مورد این دو بخش آبشار مشابه است ولی در این بخش بیشتر به توضیحات بخش کانادایی آبشار می پردازم.

بخش کانادایی آبشار نیاگارا به شکل نعل اسبی با محیط ۷۰۴ متر می باشد که از ارتفاع ۶۱ متری در حال سقوط است. این آبشار ۱۲۰ کیلومتر از تورنتو فاصله دارد و معمولا برای رسیدن به آن باید در تورنتو مستقر باشید و یک روز از برنامه خود را به بازدید از این آبشار اختصاص دهید زیرا معمولا توری از ایران ویژه این آبشار طراحی نشده است. نگران هم نشوید. مسیر تورنتو - نیاگارا به صورت کامل اتوبان بوده و خیلی سریع می توانید خودتان را از تورنتو به نیاگارا برسانید. برای این کار از اتوبوس و قطار هایی که این مسیر را طی می کنند نیز می توانید استفاده کنید.

توضیحات قسمت های مختلف آبشار نیاگارا:

۱) بخش کانادایی آبشار نیاگارا که به شکل نعل اسب می باشد
۲) بخش آمرکایی آبشار نیاگارا
۳) پلی که کانادا را به آمریکا وصل می کند ( Rainbow Bridge ) ا
۴) گمرک آمریکا
۵) گمرک کانادا
۶) برج اسکای لون ( SkyLon ) ا
7) شهربازی
۸)  رودخانه نیاگارا
۹) جزیره بز ( Goat Island ) : این جزیره متعلق به آمریکا بوده و به عنوان قدیمی ترین پارک این کشور نیز شناخته می شود. دلیل نامگذاری این جزیره به جزیره بز این است که در سال ۱۷۸۰ فردی به نام جان استیدمن ( John Stedman ) به همراه گله بزهای خود از این جزیره عبور می کرد که به علت سرمای شدید تمام بزهایش یخ زدند. از آن روز این نام بر روی این جزیره باقی ماند.
۱۰) برج رصد : این برج برای مشاهده بهتر بخش کانادایی آبشار، توسط آمریکایی ها ساخته شده است.

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
هتل ها
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    اگر وضع مالی خوبی دارید،‌ برنامه خود را به گونه ای تنظیم کنید که چند شبی را نیز در هتل های اطراف آبشار اقامت داشته باشید. نورپردازی های بر روی آبشار، شب های زیبایی را در این منطقه رقم می زند ولی اگر بنا بر کمتر هزینه کردن دارید هم نگران نباشید زیرا بازدید از آبشار رایگان است و شما می توانید رنگین کمان های زیبای اطراف آبشار در روز را به عنوان خاطره ای شیرین در زندگی خود ثبت کنید.

    از دیگر کارهایی که شما می توانید در هنگام بازدید از این آبشار انجام دهید ( البته با پرداخت هزینه ) سوار شدن بر کشتی های تفریحی و رفتن تا نزدیکی های آبشار است. مسافران کشتی های تفریحی ای که از کانادا به نزدیک آبشار می روند باید کاورهای آبی بپوشند. در واقع شما با مشاهده رنگ کاور مسافران کشتی ها (آبی یا زرد) می توانید متوجه شود که کدام کشتی ها مسافرانش از آمریکا به نزدیکی آبشار آمده اند و کدام کشتی ها از کانادا.

    هلی کوپتر سواری بر فراز آبشار، رفتن به پای آبشار با آسانسور، مشاهده آبشار از بالای برج اسکای لون و ... از دیگر کارهایی است که می تواند برنامه بازدید از برج شما را کاملتر و گرانتر کند .!