• دریاچه نیواشا

دریاچه نیواشا

  (Lake Naivasha)   

نوشتن نظر


کنیا دارای چندین دریاچه فوق العاده از نظر ذخایر ژنتیک از جمله دریاچه های بوگوریا، بارینگو، ناکورو، امبوسلی، ویکتوریا و تورکانا است ولی دریاجه نیواشا در دره زیبای ریفت ولی و در چشم انداز کوه آتشفشانی لانگانات که در فاصله 90 کیلومتری و دو ساعته از نایروبی واقع شده از نظر پوشش گیاهی و چشم اندازهای طبیعی از زیبایی خارق العاده ای برخوردار است.

این دریاچه زیستگاه اسب های آبی و گونه های مختلف پرندگان ... و مرکز پرورش گل کنیا است. پیرامون دریاچه تاسیساتی شامل هتل های لوکس، لوج های دارای اطاق و کلبه های چوبی و امکان برپایی چادر و کمپینگ با امکانات کامل شامل دستشویی و حمام و رستوران برای استفاده جهانگردان احداث شده است. نیواشا در حقیقت شامل سه دریاچه در کنار یکدیگر است که دو دریاچه دارای آب شیرین و یک دریاچه آن دارای آب شور است که زیستگاه تعدادی فلامینگو، پلیکان، عقاب ماهی خوار و شاه مرغ ماهی خوار و ... میباشد.

جنگل حاشیه دریاچه واقعا زیبا و زیستگاه حیواناتی همچون زرافه، گورخر، انواع میمون بابون، انواع غزال، آهو، گوزن شاخدار، بوفالو، گراز و ... در پارک ملی 68 کیلومتر مربعی هیلز گیت است. امکانات نیواشا شامل قایقرانی در دریاچه رویایی "کرتر" برای مشاهده پرندگان مختلف و اسب های آبی، شب مانی در کلبه جنگلی بهمراه روشن کردن شبانه آتش در مقابل کلبه و بیداری صبح هنگام با موسیقی زیبا و خارق العاده پرندگان جنگل، یک راهپیمایی سه ساعته برای صعود به قله آتشفشانی 2780 متری لانگانات با چشم اندازهای خارق العاده و زیبا، امکان بازدید از دو پارک حیات وحش منطقه و بازدید از مراکز پرورش گل کنیا است.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    مهمترین احساس هر بازدید کننده ای در نیواشا اینست که بهیچ عنوان دوست ندارد که این دریاجه زیبا را ترک نماید. نیواشا در تمام طول سال قابل بازدید و دسترسی است.

    منبع : travellinginafrica.com