پارک ملی ناکورو Lake Nakuru National Park که یکی از زیباترین پارکهای طبیعی حیات وحش کنیا و شاید جهان است با 188 کیلومتر مربع مساحت و 1756 ارتفاع از سطح دریا و در 160 کیلومتری شمال غربی نایروبی واقع می باشد. دریاچه این پارک که در سال 1968 به ثبت رسیده است مملو از هزاران هزار فلامینگو و پیرامون آن زیستگاه گونه های شگفت انگیزی از حیات وحش از جمله مجموعه ای از پستانداران بزرگ می باشد.

پارک ملی ناکورو واقع در دره ریفت ولی دارای 450 گونه پرنده از جمله بیش از یک و نیم میلیون فلامینگوی صورتی، پلیکان، مرغ ماهی خوار، عقاب و ... است. از ویژگیهای شاخص این پارک نسبت به سایر پارکهای حیات وحش کنیا راههای داخلی مناسب داخل پارک با علائم راهنمایی کافی است که امکان بازدید از پارک با ماشین سواری معمولی تک دیفرانسیل را بغیر از فصول بارانی فراهم می کند.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    برای شب مانی در منطقه نیازمند آب نوشیدنی، وسایل پیک نیکی، چادر، دوربین دو چشمی، دوربین عکاسی، کلاه، کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی، کتاب راهنما، لباس گرم، قطب نما و نقشه هستید. ناکورو دارای دو کمپ عمومی، و هفت پارک خصوصی است که برای شب مانی نیاز به رزرو دارد.

    مسیر دسترسی زمینی به پارک از طریق جاده نایروبی - نیواشا - ناکورو می باشد. از طریق هوایی نیز پارک قابل دسترسی می باشد. گیت اصلی پارک در 4 کیلومتری جنوب شهر ناکورو و در خیابان کنیاتا به خیابان مویی قرار دارد. شیر، کرگدن سفید و سیاه، گوزن، گورخر، زرافه، ایمپالا ... و 450 گونه از پرندگان متفاوت و دریاچه ناکورو حیات وحش منطقه را تشکیل می دهند.

    منبع :  travellinginafrica.com