این موزه که در سال ۲۰۰۱ و با مساحت ۶۰۰۰ مترمربع افتتاح شده است بصورت یک تئاتر - موزه می باشد که با فیلم و عکس و ماکت و ... تاریخ معاصر آفریقا و مخصوصا دوران آپارتاید ( دورانی که تبعیض نژادی بین سفید پوست و سیاه پوست به اوج خود رسید ) را به طور کامل معرفی می کند. این موزه در شش کیلومتری شمال مرکز شهر واقع شده است.

در این موزه تلاش شده است که ظلمی که به سیاهپوستان آفریقا از ابتدا تا سال ۱۹۹۴ و پیروزی نلسون ماندلا بر تبعیض نژادی شده بود به نمایش گذاشته شود. برای این کار از انواع ابزارهای بصری بهترین استفاده را کرده اند. فیلم های دوران آپارتاید در قسمت های مختلف این موزهاز طریق مونیتورها در حال پخش هستند، عکس های ظلم های به سیاه پوستان بر روی دیوار ها نصب شده است و سلول های انفرادی که سیاه پوستان در آن زندانی بودند بازسازی شده اند و به طور کل فضای تلخ و تاریکی به نمایش گذاشته شده است.

قبل از ورود به موزه شما با مقررات تبعیض آمیزی مواجه می شوید. ماموران این موزه شما را بر اساس نژادتان به گروه های مختلفی تقسیم می کنند و به هر نژاد اجازه ورود از درب متفاوتی را می دهند. ایجاد این تبعیض نژادی باعث می شود شما در همان ابتدای ورود به موزه با معنای تبعیض نژآدی درگیر شوید.

نمایش بیشتر
  • اطلاعات ضروری

  • بازدید از این موزه در روزهای یکشنبه رایگان است. : ۹ صبح الی ۵ بعد از ظهر به جز دوشنبه ها که تعطیل است.
مکانهای پیشنهادی
جاذبه گردشگری
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    قیمت بلیط این موزه با راهنما و یا بدون راهنما متفاوت است که البته قیمت راهنما خیلی گران نیست و به صرفه است که اگر بلیط موزه را تهیه می کنید، حتما راهنما هم بگیرید تا بهتر از محیط موزه استفاده کنید.