• غار باتو
  • غار باتو

غار باتو

  (Batu Caves)   

نوشتن نظر


غار آهکی "باتو" که محل عبادت هندوها بوده است در حدود 12 کیلومتری مرکز کوالالامپور قرار دارد. این غار در سال 1892 کشف شده است.

برای بازدید از این غار باید 272  پله را بالا بروید. پس اگر توان این پله نوردی را ندارید بازدید از این غار را به شما توصیه نمی کنیم مگر اینکه بخواهید در کنار مجلسه طلایی رنگ 42.7 متری ای که پایین پله ها قرار دارد عکس بگیرید. این مجسمه طلایی رنگ خدای هندوها می باشد که "Murugan" نام دارد. در طول مسیر بالا رفتن از پله ها نیز می توانید خودتان را با میمون هایی که در مسیر، در رفت و آمدند سرگرم کنید. شما می توانید در هنگام بازدید از این محل کمی موز و آجیل همراه خود داشته باشید و مدت ها با این میمون ها سرگرم شوید. فقط دقت کنید خیلی باب رفاقت با میمون ها را برندارید که دیگر بی خیالتان نمی شوند و تا کیف و وسایل شخصی شما را نبرند، راضی نخواهند شد!

پس از بالا رفتن از پله ها شما به ورودی غار باتو می رسید که تعداد زیادی مجسمه رنگی از خدایان هندوها و معابد کوچک بسیاری در آنجا قرار دارد. خود غار نکته جذاب دیگری ندارد و فقط در صورت علاقه می توانید غارنوردی در این غار آهکی را تجربه کنید و اگر دل نترسی دارید، برای پیاده روی به دل غار بزنید و به غار دومی برسید که به "تاریک غار" معروف است و می توانید در آنجا با خفاش ها و دیگر جانوران غاری همسفر شوید. در صورتیکه تصمیم یه چنین کاری داشتید حتما تجهیزات کامل مثل چراغ قوه و طناب همراه خود داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد غار تاریک می توانید به سایت آن مراجعه کنید. توجه داشته باشید که بازدید از این غار به صورت تنها ممنوع است و باید با تورهایی که به این غار می روند، همسفر شوید.

در روز ماه کامل هندوها که به طور متغییر در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه می باشد، یکی از بزرگترین گردهمایی های هندوها در این غار برگزار می شود. این جشنواره Thaipusam نام دارد و به مناسبت تولد خدای هندوها (Murugan) برگزار می شود. در این روز هندوها معتقدند با اعمالی که به عنوان توبه انجام میدهد، گناهانشان پاک می شود.

نمایش بیشتر