یکی از بهترین و پربازدیدترین منطقه های مالزی که در ارتفاعات جنگلی بسیار بالا قرار دارد، منطقه گنتینگ است. آب و هوای این منطقه برخلاف هوای گرم مالزی، هوایی خنک و سرد است.  در این منطقه هتل های بسیار شیک، شهربازی بزرگ و فضای سبز و جنگلی انتظار شما را می کشند.

گنتینگ در حدود 40 کیلومتری کوالالامپور قرار دارد و شما در مسیر کوالالامپور تا گنتیگ می توانید از مکان های دیدنی دیگری مثل معبد هندی ها و غار باتوکیو ( Batu Caves )، باغ توت فرنگی و معبد چینی ها ( Chines Temple ) نیز دیدن نمایید. بعد از این مکان های دیدنی نیز مسیر جنگلیِ گنتینگ شروع می شود که بهترین راه برای پیمودن آن، تله کابین است.

معبد هندی ها : معبد هندی ها در واقع در غاری قرار دارد که برای رسیدن به آن باید بیش از 250 پله را بالا بروید. در ابتدای این پله ها مجسمه بزرگ طلایی رنگی قرار دارد که از مجسمه های مورد احترام هندوهاست. پس از پیمودن پله ها نیز به غاری می رسید که معبد اصلی هندوها در آن قرار دارد. مسیر این پله ها نیز پر از میمون است که بصورت آزاد در آنجا قرار دارند. اگر شما با آنها کاری نداشته باشید، آنها نیز با شما کاری ندارند.

باغ توت فرنگی : شما با دادن یک ورودی می توانید وارد این پارک شده و هرچقدر که دلتان می خواهد، توت فرنگی بخورید.

معبد بهشت و جهنم ( معبد چینی ها ) : در اینجا شما می توانید در دو فضای متفاوت با حال و هوای بهشت و جهنم آشنا شوید. در فضایی که مثلا فضای بهشت است تمام مجسمه ها در حال استفاده از نعمت می باشند و در فضایی که جهنم نامیده می شود، همه مجسمه ها در حال عذاب هستند. معبد چینی ها نیز در همین جا قرار دارد که دیدنی های خاص خودش را دارد.

نمایش بیشتر
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  سه روش برای رفتن به گنتینگ وجود دارد که عبارتند از :

  1) تورهای ایرانی و خارجی

  2) اتوبوس های خود گنتینگ

  3) با اجاره ماشین بصورت مستقل

  مزایا و معایب هر کدام از سه روش :

  روش اول : تورهای ایرانی و خارجی : شاید بهترین راه برای رفتن به این منطقه زیبا و دیدنی ، تورها باشند زیرا هم کاملا قسمت های مختلف را به شما توضیح می دهند و هم اینکه از مکان های دیدنی بین مسیر نیز که در بالا به آنها اشاره شد می توانید بازدید کنید. این تورها معمولا یک روز شما را به طور کامل پر می کنند.

  تنها عیب این روش قیمت بالاتر آن نسبت به روش های دیگر می باشد.

  برنامه این تورها معمولا از ساعت 9 صبح که درب هتل شما را سوار اتوبوس ها می کنند شروع می شود و تا ساعت 7 بعد از ظهر که به هتل برمیگردانند طول می کشد. از این زمان دو ساعت از صبح و دو ساعت از عصرش را در مسیر هستید.

  روش دوم : اتوبوس های خود گنتینگ : از این روش بیشتر خود مالایی ها استفاده می کنند و برای مسافرانی که برای اولین بار به گنتینگ می روند، پیشنهاد نمی شود. این راه برای این خوب است که شما یکبار با تور کل مسیر را تجربه کرده باشید و سپس اگر خواستید دوباره به آنجا بروید، از این روش استفاده کنید. مهمترین نکته ویژه این روش هزینه پایین آن می باشد. در این روش شما باید به ایستگاه Kl Sentral رفته و بلیط های گنتینگ را که بصورت روزانه فروخته می شود، تهیه نمایید. که البته بلیط ها انواع مختلف دارند از قبیل : فقط رفت و برگشت، رفت و برگشت به همراه تله کابین و پکیج کامل با ناهار و ... که در فقط تسلط شما به زبان انگلیسی می تواند کمکتان کند که تفاوت بلیط را فهمیده و خرید درست نمایید. البته در این روش شما دیگر از دیدنی های بین راه نمی توانید بازدید نمایید.

  روش سوم : با اجاره ماشین و بصورت مستقل : این روش کلا برای مسافرین پیشنهاد نمی شود. چون قوانین و شرایط رانندگی در مالزی با ایران متفاوت است و هم اگر GPS نداشته باشید و مسیر را قبلا نیز بلد نبوده باشید، به راحتی گم می شود !!!

  در بازدید از این مکان گول هوای گرم کوالالامپور را نخورید و حتما با خودتان لباس گرم ببرید.