• پارک کودک کیدزانیا

پارک کودک کیدزانیا

  (KidZania Kuala Lumpur)   
  Curve NX, No. 18, Jalan PJU7/5, Mutiara Damansara, 47810 Petaling Jaya, Selangor, Malaysia
  +60 1-300-88-5439

نوشتن نظر


پارک بازی کودکان کیدزانیا (Kidzania) که اولین شعبه آن در سال 1999 در مکزیکو سیتی افتتاح شد، جایی است که بچه ها در نمونه کوچکی از دنیای واقعی قرار گرفته و می توانند شغل های مختلف را بررسی کرده و با آنها آشنا شوند. در این پارک بیش از 100 نوع شغل مختلف برای تجربه کودکان وجود دارد. مجموعه پارک های Kidzania دارای شعبات گوناگون در سطح جهان می باشد که لیست آنها در سایت اصلی شرکت قرار داده شده است.

در هنگام ورود به این پارک به کودکان یک کارت ورودیه، نقشه ی شهربازی و 50 کیدزو (واحد پول این پارک) داده می شود و از آنها خواسته می شود که خودشان پولشان را مدیریت کرده و با شغل های گوناگون کسب درآمد کنند و یا پولشان را خرج کنند. همچنین دست بندی به دست کودک بسته می شود که در صورت گم شدنِ کودک، به توان از طریق آن کودک را پیدا کرد.

آتش نشان، دندان پزشک، مجری تلویزیون، رستوران دار، باغبان، پلیس، داروساز، خلبان، کارمند پمپ بنزین، پرستار، راننده اتوبوس، فروشنده، نقاش، پزشک، آرایشگر، کارمند بانک، کارگر ساختمان، کاراگاه خصوصی و ... برخی از شغل هایی است که کودکان می توانند در این پارک تجربه کرده و از طریق آن ها کسب درآمد کنند و خورد و خوراک و بازی و اجاره ماشین و خرید لباس و ... هم مواردی است که باعث خرج شدن پول بچه ها می شود. مثلا اگر بچه نقش دکتر را بازی کند کسب درآمد کرده  و اگر نقش بیمار را بازی کند باید هزینه ای را پرداخت کند. این پارک حتی بانکی ویژه خود دارد که اعتبار مالی بچه ها در آن نگهداری می شود.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    محدوده سنی ورود به این پارک برای بچه ها 3 تا 14 سال می باشد.

    با توجه به اینکه در تعطیلات آخر هفته مدارس و مهد کودک ها به این پارک می آیند، اگر می خواهید به عنوان توریست کودک خود را به این پارک ببرید، روزهای میان هفته فرصت بهتری را به کودک شما می دهد تا از امکانات پارک استفاده کند.