• اکوکمپ اقامتی متین آباد
 • اکوکمپ اقامتی متین آباد
 • اکوکمپ اقامتی متین آباد
 • اکوکمپ اقامتی متین آباد
 • اکوکمپ اقامتی متین آباد

اکوکمپ اقامتی متین آباد

  021-88715132

نوشتن نظر


کمپ کویری متین آباد نخستین اکو کمپ ایران است که در ۲۵ کیلومتری شمال نطنز و ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار دارد.

در کمپ کویری متین آباد انواع اقامت را می توانید تجربه کنید:

اقامت در چادر

اقامت در چادر می تواند تجربه ای هیجان انگیز در میانه کویر پر رمز و راز به سبک بادیه نشینان سرزمین های پهناور کویری باشد. در طراحی و ساخت چادر های اکو کمپ متین آباد سعی شده که بیشترین شباهت را به سیاه چادر های عشایر داشته باشند تا بتوانند حس زلال شب کردن صبح در زیر آسمان پر ستاره کویر را تداعی کنند.

چادرها از جنس پلی استر ضد آب و ضد رطوبت هستند که در سازمان هلال احمر ایران به صورت سفارشی تهیه و تولید شده اند. ۲۰ تخته چادر ۱۲ متری و ۷ تخته چادر ۲۴ متری مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش و برای شب مانی دارای سرویس رختخواب پیچ برای هر فرد می باشد.

چادرها دارای دو درب در طرفین بوده که درب ورودی با تیرک کوتاهی در بالای سقف چادر مشخص است. در طرفین دو پنجره وجود دارد که به همراه درب های ورودی همگی مجهز به توری می باشند. در چادرها استفاده از برق و سیستم روشنایی در طول شب محیا می باشد.

اقامت در اتاق

اگر می خواهید به گذشته برگردید و شبی متفاوت را در کاروانسراهای ایران قدیم تجربه کنید ما اتاق های ساختمان اصلی را به شما پیشنهاد می کنیم. طراحی اتاق ها برگرفته از معماری قدیم ساختمان های کویری و حاشیه کویر است که دیوارها همه از کاهگل ساخته شده اند. ۱۳ باب اتاق دو تخته و ۳ باب اتاق ۳ تخته مجهز به سرویس بهداشتی فرنگی، سیستم های گرمایش و سرمایش، تلویزیون، یخچال می باشند که تا ۴ نفر نیز قابل افزایش است.

اقامت در سویت شاه نشین

کاروانسرا دارای یک سویت ویژه به نام شاه نشین است که در طبقه سوم ساختمان قرار گرفته است.شاه نشین ظرفیت اقامت ۸ نفر بزرگسال را دارا می باشد که مزین به طراحی سنتی ایرانی همراه با سرویس بهداشتی وحمام، سیستم گرمایش (کولر) و سرمایش (کرسی و هیتر) تهیه شده است. شما می توانید ازسرویس رخت خواب پیچ و یا در صورت لزوم از تخت خواب برای شب مانی استفاده فرمایید.

اتاق گوشواره

اتاق گوشواره در معماری ایرانی به اتاق هایی کوچکتر گفته می شوند که در طرفین شاه نشین قرار داشتند. در زمانهایی که مهمانان شاه نشین بیش ازظرفیت اتاق بودند، آنها را به طرف اتاق های گوشواره هدایت می کردند و به علت این اتصال ظرفیت پذیرایی از مهمانان عالی قدر بیشتر می گردید. در میان عمارت های قدیمی در ایران می توان از عالی قاپو نام برد که نوازندگان در اتاق گوشواره به نواختن موسیقی می پرداختند. این اتاق دارای ۵تخت با ظرفیت پذیرش ۸ نفر می باشد.

اتاق گوشواره دارای سرویس بهداشتی فرنگی،حمام،یخچال،سیستم گرمایش و سرمایش می باشد. همچنین دارای ۴ عدد تخت و رخت خواب به تعداد افراد برای شب مانی برای اقامتی متفاوت و به یاد ماندنی.

کومه کاهگلی

دهکده ای الهام گرفته از معماری کویری برای اقامتی متفاوت و فراموش نشدنی. ۱۳ باب کومه (آلونک گلی) با طراحی به سبک خانه های کویر مرکزی ایران با سقف هایی گنبدی برای تهویه و داشتن هوایی سبک و دلنشین . برای کومه ها سیستم گرمایش و سرمایش تهیه شده است و همچنین دارای رخت خواب پیچ برای شب مانی که در صورت لزوم می توان از تخت خواب نیز استفاده کرد.

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
جاذبه تفریحی
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * ساعت تخلیه اتاق و چادر ۱۲:۰۰ هر روز می باشد لذا از میهمانان ارجمندی که پس از صرف ناهار قصد ترک کمپ را دارند تقاضا می شود قبل از صرف ناهار اتاق یا چادر خود را تخلیه و با پذیرش تصفیه حساب نمایند. بدیهی است تخلیه و تحویل اتاق یا چادر بعد از ساعت ۱۲:۰۰ مشمول ۵۰ درصد هزینه اقامت یک شب خواهد بود.

  * شبها پس از صرف شام در صورت ابری نبودن آسمان رصد ستارگان توسط کارشناس نجوم با تلسکوپ انجام می گیرد. در صورت تمایل با مسئول چایخانه هماهنگ فرمائید.

  * برای سرگرمی و تفریح کودکان و نوجوانان نیز وسایل بازی و تفریح از قبیل کایت و … در فروشگاه اکو کمپ موجود می باشد.

  * امکانات شترسواری، دوچرخه سواری و … در کمپ پیش بینی شده که زمان استفاده از آنها را با پذیرش هماهنگ نمایند.

  * کلاه، پیراهن آستین دار و عینک آفتابی جز ضروریات سفر به کویر می باشد پیشنهاد می شود از پوشیدن صندل و کفش تابستانی اجتناب نمایید.

  * آب لوله کشی موجود در کمپ بهداشتی و قابل شرب است.

  * باید توجه داشت که با گردش در روستاها و طبیعت کمترین آسیب به مردم بومی وارد شود، به لهجه ها و فرهنگ های گوناگون و زیبای مردم احترام گذاشته و از بحث های بیهوده ضد خواسته آنها در مسائل فرهنگی خودداری نمایید.

  * در هر فصلی احتمال بادهای شدید و طوفان شن در هر ساعتی از شبانه روز هست.

  * همراه خود کیف کمک های اولیه داشته باشید.

  * حتما پماد و یا اسپری ضد گزش حشرات به همراه داشته باشید.

  * اگر در چادر اقامت دارید، حتما شبها درب چادر و منافذ آن را کاملا ببندید و کفش هایتان را در داخل چادر قرار دهید.

 • اتاق ها

 • اتاق اصلی

  چادر

  چادر

  کومه

  کومه

  کومه

  اتاق گوشواره

  اتاق شاه نشین

  اتاق شاه نشین

  اتاق شاه نشین