• پارک و مجسمه مرلیون

پارک و مجسمه مرلیون

  (Merlion Park Singapore)   

نوشتن نظر


مجسمه مرلیون که در پارکی به همین نام قرار دارد و به عنوان سمبل سنگاپور شناخته می شود، شکل یک شیر با بدن ماهی می باشد. این مجسمه نمایانگر تلفیقی از نام قدیمی و نام جدید سنگاپور است. نام قدیم این کشور "تماسک (Temasek)"به معنی شهر دریایی و نام جدید این کشور "سنگاپور" به معنای شهر شیرها می باشد.

ارتفاع مجسمه سیمانی مرلیون 8.6 متر و وزن آن حدود 40 تن است که با صفحات چینی سفید رنگ پوشیده شده است. این مجسمه ابتدا در دهانه رود سنگاپور قرار داشت ولی پس از ساخت پل اسپلانید (Esplanade Bridge) در سال 1997 و از بین رفتن دید مناسب مجسمه، در سال 2002 آن را به محل فعلی اش در کنار خلیج مارینا (Marina Bay) انتقال دادند.

در مجموع در حال حاضر 5 مجسمه مرلیون در کشور سنگاپور قرار دارد که اولین نمونه آن درست در پشت همین مجسمه اصلی و با ارتفاع 2 متر می باشد. بزرگترین نمونه این مجسمه ها نیز در جزیره سنتوزا قرار دارد که 37 متر ارتفاع دارد.

فضای کلی پارک مرلیون که به عنوان یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری سنگاپور شناخته می شود، 2500 متر می باشد که با توجه به قرار گیری اش در کنار خلیج مارینا منظره زیبایی را تحت پوشش خود قرار داده است. بازدید از این پارک رایگان است و شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز به آن مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر