• روستای درکش
  • روستای درکش

روستای درکش

  (Darkesh)   

نوشتن نظر


اتراق در تنها جنگل بلوط شرق کشور روستای درکش واقع در دهستان آلمه از توابع بخش سملقان شهرستان مانه و سملقان در فاصله 30 کیلومتری جنوب شهر آشخانه یک منطقه ییلاقی جالب توجه است که از جاده اصلی 3 کیلومتر فاصله دارد . درکش آب و هوای معتدل ، طبیعتی جنگلی و کوهستانی و نیز چشمه سارهای بسیار دارد . تنها جنگل بلوط شرق کشور در اطراف این روستا قرار دارد . به علاوه در کوهسارها و دره های مجاور باغات میوه ، انواع گیاهان دارویی و گونه های مختلف جانوری وجود دارد . ورزش بومی این روستا کشتی با چوخه است .

حرفه بیشتر اهالی آبادی، زراعت، باغداری، دامداری و محصولات عمده زراعی آن گندم، جو، یونجه، ذرت و چغندر قند و محصولات عمده باغی انگور، گردو، هلو و سیب است.

آنچه دوستداران طبیعت رو به درکش می‌کشونه، دره کنداب در جنوب آبادی و جنگل زیبا و انبوه بلوطه.وجود آبشارها و رودخانه‌ها،باغ‌های میوه متنوع و فراوان، انواع گیاهان دارویی، حیات وحش منحصر بفرد، آثار و تپه‌های تاریخی متعدد و محیط زیبا همه ساله گردشگران زیادی رو به این روستا جذب می‌کنه.

وجود آثار تاریخی با ارزش چون قزلر قلعه و سردابه‌های زیبا و از آثار فرهنگی و تاریخی این روستا می توان از برج سبزعلی خان قراچورلو که قدمت آن به یک قرن پیش می رسد، نام برد.

  این روستا هدف گردشگری خراسان شمالی محسوب می شود .

نمایش بیشتر