• دروازه بهشت ژانگ جیاجیه
  • دروازه بهشت ژانگ جیاجیه

دروازه بهشت ژانگ جیاجیه

  (Heaven's Gate Zhangjiajie)   

نوشتن نظر


یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری چین، دروازه بهشت در استان هونان است که به خاطر غارعظیم و منحصر به فردش با قوس طبیعی که در کوه ایجاد کرده و شبیه دروازه ای به بهشت است به نام "دروازه بهشت" شهرت زیادی یافته است. این غار  "تیان من" نام دارد و یکی از بلندترین غارهای جهان با طول تقریبا ۶۰ متر و ارتفاع بیش از 130 مترمی باشد. به اعتقاد مردم چین دروازه بهشت دری است که این دنیا را به بهشت متصل می کند با دیدن آن از نزدیک این جمله را بیشتر درک خواهیم کرد معمولا دور این غار را مه و ابری عجیب می پوشاند که زیبایی و مرموز بودن آن را چند برابر می کند.

برای رسیدن به دهانه غار دروازه بهشت راهی با 999 پله را که "پلکان رسیدن به بهشت " نام دارد را باید بالا برویم. این عدد در فرهنگ چینی به معنای جاودانگی و زندگی ابدی است و با توجه به فلسفه های مختلف و گفته های مردم محلی 999 عدد بزرگ و نماد امپراتوری است. با رسیدن به بالای پله ها از فراز دروازه بهشت می توان نمایی کامل از پارک جنگلی با بکرترین منظره ها را در کوه تیان من دید و لذت برد.

یک باور در میان مردم محلی است که این کوه و دروازه آن یک نیروی عرفانی دارد به طور مثال گفته می شود که در قرن بیستم ناگهان یک آبشار در این کوهستان به دلایل غیر قابل توضیحی فرو ریخت. این آبشار در ارتفاع ۱۵۰۰ متری نمایان شد و تنها به مدت ۱۵ دقیقه جاری بود و سپس ناگهان ناپدید شد. جالب است که هر بار که این حوادث عجیب و غریب در این مکان اتفاق افتاده آن سال رویداد مهمی برای چین رخ داده است، البته شاید فقط این داستان ها خرافی باشند که این ارتباطات را چینی ها ایجاد کردند.

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
جاذبه طبیعت گردی
مکانهای مشابه