آبشار ایگواسو که در مرز کشور آرژانتین و برزیل قرار دارد از زیباترین آبشارهای آمریکای جنوبی محسوب می شود. این آبشار که نام آن در زبان محلی به معنی آب بزرگ است در حقیقت از مجموعه ای از ۱۷۵ آبشار بزرگ و کوچک تشکیل شده است که بلندترین آنها ۸۲ متر ارتفاع دارد.

عرض این آبشار حدود ۲.۷ کیلومتر است اما به دلیل یکپارچه نبودن آن نتوانسته لقب عریض ترین آبشار دنیا را از آبشار ویکتوریا برباید.

گفته می شود که همسر روزولت رئیس جمهور سابق آمریکا در هنگام بازدید از این آبشار جمله « بیچاره نیاگارا » را به زبان آورده که این نشان از شکوه و زیبایی این آبشار رویایی دارد.

آبشار بزرگ ایگواسو تقریبا سه برابر از آبشار نیاگارای مشهور بزرگتر می باشد. این آبشار حتی وسعتی بیشتر از آبشار ویکتوریا در آفریقا نیز دارد.

یکی از راه‌های دسترسی به آبشار، سفر به «فوز دو لوآچو» به وسیله‌ی هواپیما است. از طریق ریو که سفر کنید، معمولا در مسیر سفر به فوز دو لوآچو در سائوپائولو توقف کوتاهی خواهید داشت. در فوز دو لوآچو اتوبوس‌ها هر ۲۲ دقیقه یک‌ بار از پایانه اتوبوس شهری (Terminal de Transporte Urbano) به مرکز بازدیدکنندگان در ورودی پارک ملی ایگواسو اقدام به جابجایی مسافران می‌کنند. هنگام ورود به ترمینال باید سوار اتوبوس شماره‌ی ۱۲۰ شوید. این سفر حدود ۴۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

اگر نیاز به انعطاف بیشتری در طول سفر دارید و همچنین می‌خواهید از بخش آرژانتینی آبشار هم دیدن کنید، بهترین راه اجاره‌ی اتومبیل و رانندگی است. اصلی‌ترین دفاتر کرایه‌ی اتومبیل در فرودگاه برزیلی شهر فوز دو لوآچو هستند. فقط یادتان باشد قبل از کرایه، ذکر کنید که قصد بازدید از بخش آرژانتینی آبشار را دارید. برای این کار نیاز به مجوز این شرکت‌ها دارید. بیمه‌ی این ماشین‌های کرایه‌ای برزیلی در آرژانتین نامعتبر هستند، بنابراین نیاز به تهیه‌ی یک کارت ویژه‌ی به نام "carta verde" در برزیل دارید. این کارت‌ها را می‌توانید در غرفه‌های لاتاری تهیه کنید.

یادتان باشد آبشار آیگواسو در منطقه‌ای گرمسیری واقع شده است، بنابراین ممکن است از چند ساعت تا چند روز شاهد ریزش باران شدید باشید.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات : در نزدیکی این آبشار هتل هایی وجود دارد که میتوانید در آن اقامت داشته باشید و به راحتی با پیاده روی به دیدن این آبشار بروید .