• خیابان وان فو جینگ

خیابان وان فو جینگ

  (Wangfujing Street)   

نوشتن نظر


خیابان وان فوجینگ که در مرکز شهر پکن قرار دارد اولین خیابان تجاری و مدرن است که در شهر پکن ساخته شده است. این خیابان 800 متر طول دارد و دورتادور آن مملو از مغازه ها و مراکز خرید می باشد. این خیابان خواهرخوانده خیابان شانزه لیزه در پاریس می باشد. روزانه بیش از 600 هزار نفر در این خیابان رفت و آمد می کنند. در سرتاسر این خیابان دست فروشانی را می توانید مشاهده کنید که به شما پیشنهاد خوردن حشرات سرخ شده خود را می دهند!

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    * برای رسیدن به این خیابان می توانید سوار خط یک متروی پکن شده و در ایستگاه wangfujing از مترو پیاده شوید. از مراکز خرید معروف در این خیابان Oriental Plaza و Wangfujing Department Store را می توان نام برد. فروشگاه کتاب Wangfujing BookStore از بزرگترین و معروف ترین فروشگاه های کتاب در شهر پکن می باشد که در این خیابان قرار دارد.

    * فروشگاه های خیابان وان فو جینگ ساعت 9 شب بسته می شوند ولی یک بازار شبانه کوچک از ساعت 9 شب به بعد در بخش جنوبی خیابان شکل می گیرد که تا نیمه های شب می توانید از آن خرید کنید. در این بازار شبانه اگر قدرت چانه زنی خوبی داشته باشید گاهی می توانید تا بیش از 50 درصد از فروشنده تخفیف بگیرید.