• دریاچه آلماتی
  • دریاچه آلماتی

دریاچه آلماتی

  (Lake Almaty)   

نوشتن نظر


این دریاچه زیبا در فاصله نیم ساعت رانندگی به سمت جنوب خارج شهر واقع شده و در دامنه کوهستان زیبای (Zailiysky Alteau) قرار دارد.
در این محل مسیر های متعددی برای پیاده روی وجود داشته و فضایی ایده ال برای پیک نیک محسوب می شود. این دریاچه حدود ۱ کیلومتر و ۶۰۰ متر طول داشته و آب آن در طول ماه های مختلف سال به رنگ سبز، فیروزه ای و خاکستری تغییر پیدا می کند.
در مجاورت این دریاچه یک جنگل زیبا به چشم می خورد که محلی ایده آل برای تنفس هوای تازه محسوب می شود.
این دریاچه دارای محیطی  بسیار زیبا بوده و با رنگ فیروزه ای و آبی خود، منظره ای زیبا در مجاورت کوه های مجاور خود ایجاد کرده است.

دریاچه بزرگ آلماتی و پارک مرکزی و سرسبز از دیگر مناظر طبیعی چشم نواز شهر آلماتی هستند. این دریاچه که ۲۵ کیلومتر از خیابان الفارابی فاصله دارد به شدت مورد علاقه طبیعت دوستان است و در زمستان یخ می زند و زیبایی دو چندانی به طبیعت اطراف می بخشد.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات : از طریق خط اتوبوس شماره ۲۸ به آسانی می توان به این محل رسید. این اتوبوس از مسیر (Al-Farabi) و (Navoi) تا خیابان دولتی (Dulati street) آمده و از این محل با دریاچه حدود ۱۵ کیلومتر فاصله وجود دارد که شما می توانید آن را پیاده طی کرده و از مسیر زیبای آن لذت ببرید یا اینکه با کرایه کردن یک تاکسی از شهر و پرداخت ۲ هزار تنگه به دریاچه بروید. در صورتی که با خودروی شخصی به این محل مراجعه کنید، نیز هزینه پارکینگ، ۲۰۰ تنگه خواهد بود.