• پارک بی های

پارک بی های

  (Beihai Park)   
  1 Wenjin St, Xicheng, Beijing, China, 100034
  +86 10 6403 3225

نوشتن نظر


 پارک "بی های"در منطقه شیچنگ در مرکز پکن واقع شده و دارای سابقه ای 1000 ساله است. این باغ در طول 5 سلسله حکومتی لیائو، جین، یوان، مینگ و کینگ ساخته و نگهداری شده است.

مجموعه پارک بی های به چهار قسمت متفاوت با اسامی ساحل شرقی، ساحل شمالی، باغ گیاه شناسی و شهر مدور تقسیم شده است.

از قسمتهای مهم این پارک می توان به معبد یونگان اشاره کرد که بزرگترین مجموعه این پارک است و به معبد صلح نیز موسوم میباشد. سمبل این پارک معبدی لامائی است که در بالاترین نقطه پارک قرار گرفته است و 36 متر ارتفاع دارد و در سال 1651 ساخته شده است و 2 قطعه از بدن بودا در این محل نگهداری می شود.

در قسمت غرب این معبد محل استراحت و زندگی پادشاهان سلسله کینگ بوده است. در قسمت جنوب پارک نیز شهر مدور قرار دارد که بوسیله دیواری احاطه گردیده است. سالن چنگ گوانگ هم که با کاشیهای لعاب دار رنگارنگ تزئین گردیده است محل برگزاری مراسم های گوناگون و آتش بازی های سلسله مینگ بوده است. یک مجسمه بودا از جنس سنگ یشم مرغوب نیز در سالن اصلی این کاخ قرار دارد.

یکی از مهم ترین و زیباترین قسمتهای این پارک سالن 9 اژدها و 5 اژدها است. گفته میشود که سالن 5 اژدها محلی بوده است که خدایان مونث برای ماهیگیری و تفریح از آن استفاده می کرده اند و این سالنها بوسیله یک پل که به شکل اژدهائی در حال شنا کردن میباشد به یکدیگر متصل می شوند.

سالن 9 اژدها در سال 1756 ساخته شده است دیوارهای این سالنها بوسیله آجرهای لعابدار رنگارنگ و همچنین 1376 مجسمه کوچک بودا تزئین شده اند که جلوه بسیار زیبائی را به این محل داده است.

درب های این پارک که 39 هکتار از 69 هکتار مساحت آن از آب تشکیل شده است، برای اولین بار در سال 1925 میلادی بر روی عموم باز شد و بازدید کلی از آن حداقل 2 ساعت از شما زمان می گیرد و برای ورود به آن باید بلیط تهیه نمایید.

نمایش بیشتر
  • اطلاعات ضروری

  • January, February, March, November, December : 6:30 الی 20
  • April, May, September, October : 6:30 الی 21
  • June, July, August : 6:30 الی 22
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    زمان بازدید از برخی از قسمت های پارک مثل دریاچه نسبت به ساعت کلی کمی محدود تر است و یکی دو ساعت دیرتر شروع شده و یکی دوساعت زودتر به پایان می رسد.

    اگر از طریق مترو می خواهید به پارک بی های بروید، سوار خط 4 مترو پکن شده و در ایستگاه Ping'anli از قطار پیاده شوید. سپس از درب جنوب شرقی مترو به بیرون آمده و وارد خیابان Dianmen Xi Dajie شوید. حال اگر در این خیابان حدود 20 دقیقه به سمت شرق پیاده روی کنید به درب شمالی پارک می رسید.