• موزه ملی سرخپوستان آمریکا
  • موزه ملی سرخپوستان آمریکا
  • موزه ملی سرخپوستان آمریکا
  • موزه ملی سرخپوستان آمریکا

موزه ملی سرخپوستان آمریکا

  (National Museum of the American Indian)   

نوشتن نظر


موزه ملی سرخپوستان ایالات متحده آمریکا یکی از مراکز فرهنگی ایالات متحده آمریکا است.
موزه ملی سرخپوستان آمریکا در سال ۱۹۰۳ توسط George Gustav Heye پایه ریزی شد .
ساختمان جدید موزه پس از ۱۵سال کار در سال ۲۰۰۴ به روی مردم در شهر واشنگتن در ۵ طبقه و مساحتی بالغ بر ۲۵۰۰۰۰ فوت مربع بازگشایی شد.
 معمار و طراح پروژه Douglas Cardinal می باشد و معمار دیگری به نام Gohnpaul Jones در این کار وی را یاری رساند که دارای فضاهای داخلی زیبایی می باشد و مجموعه ای است شامل بیش از ۸۰۰۰۰۰ شئ و ۱۲۵۰۰۰ عکس.این موزه جایی است که بازدیدکنندگان با فرهنگ و هنر ناب سرخپوستان که زمانی مورد بی مهری سفیدپوستان قرارگرفته اند آشنا می شوند.

سرخپوست ها برای خیلی از ما جذاب هستن، داستان اونها رو تا حدودی شنیدیم اما از فرهنگشون در حد چند فیلم سینمایی می دونیم. مطمئنا برای دونستن سرگذشت واقعی اونها کتاب ها بهترین گزینه هستن اما برای تماشا، موزه سرخپوست ها بهترین انتخابه.

موزه ملی سرخپوستان آمریکا که تاریخ و هنر بومیان آمریکا رو در خودش جای داده در سال ۱۹۱۶ افتتاح شده و این روزها مورد بازدید توریست های زیادی قرار گرفته.

این موزه ملی  می تونه بهترین مکان برای یادآوری این موضوع باشه که اولین ساکنین این سرزمین مردمانی بودن که زندگیشون نابود شده تا جایی که این روزها آداب و رسوم اونها و فرهنگشون رو تنها تو موزه میشه دید. البته افراد بسیاری هستن که تلاش می کنن تا آداب و روسوم قبیله های پدری خودشون رو زنده نگه دارن.

نمایش بیشتر